Czy sztuczna inteligencja zmieni kino? Piotr Adamczyk: "Zobaczyłem scenę, w której nie brałem udziału"

238A9562
Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy sztuczna inteligencja zmieni kino?
Czy sztuczna inteligencja zmieni kino?
Sztuczna inteligencja na co dzień
Sztuczna inteligencja na co dzień
Sztuczna inteligencja ramię w ramię z lekarzami
Sztuczna inteligencja ramię w ramię z lekarzami
Czy za 10 lat będą nas leczyć lekarze czy roboty?
Czy za 10 lat będą nas leczyć lekarze czy roboty?
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Sztuczna inteligencja kreuje rzeczywistość
Sztuczna inteligencja kreuje rzeczywistość
AI zmienia świat i tak też może być z kinematografią. Coraz częściej wykorzystuje się ją do tworzenia obrazów, nagrań. W jaki sposób sztuczna inteligencja zmieni kino? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli producent, reżyser Matt Subieta oraz dziennikarz Marcin Sawicki w rozmowie z Piotrem Adamczykiem.

Filmy bez aktorów… czy to możliwe?

Rozwój sztucznej inteligencji powoduje zmiany w różnych dziedzinach życia. Te zmiany nie przejdą obojętnie również obok filmu. W studiu Dzień Dobry TVN producent, reżyser Matt Subieta oraz dziennikarz Marcin Sawicki w rozmowie z Piotrem Adamczykiem opowiedzieli widzom o tym, jaki los czeka kino i czy sztuczna inteligencja zastąpi prawdziwych aktorów.

- Część ludzi myślała, że AI wejdzie do filmu, wyważy drzwi i będziemy oglądać filmy tworzone od początku do końca przez sztuczną inteligencję - zaznaczył dziennikarz. - Przedstawię wam kolejnego gościa, Mateusz Subieta wykorzystał zdjęcia Piotra Adamczyka i umieścił w westernie. Sztuczna inteligencja w filmie robi nie tylko obrazek, ona też analizuje odgłosy widowni - dodał Marcin.

Wszystkie twarze Piotra Adamczyka

Piotr Adamczyk doświadczył działania AI na "własnej skórze". - Miałem taką przygodę, że zobaczyłem siebie w serialu scenę, w której nie brałem udziału. Natomiast miałem moment, kiedy wszedłem do studia do takiej wielkiej kuli pełnej obiektywów. Zrobiono mi jedno zdjęcie, ruszałem głową i na podstawie tego zrobiono scenę kaskaderską - tłumaczył aktor.

Czy rzeczywiście AI zacznie tworzyć pełne, 90-minutowe filmy? - Mamy się czego bać, AI zwalnia ludzi i to niebezpieczny proces. AI można wykorzystać w sposób etyczny, w połowie etyczny lub nieetyczny. Etyczny tzn. trenować własne modele na podstawie prac artystów, którym się za to płaci, dalej zachowując plan zdjęciowy, aktorów - zaznaczył producent, reżyser Matt Subieta.

- Film o historii Polski, który planuję z Miłoszem Szymańskim ten jest z potrzeby serca, najwyżej wrzucimy go na YouTube, by pokazać pewne losy. Moim docelowym planem jest dawanie pracy, żeby byli aktorzy, ekipa i legalnie trenowane modele - dodał.

Jakie jeszcze zagrożenia są związane z AI? Zobacz całą rozmowę w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości