Użytkownicy aplikacji randkowych nie szukają spotkań i są już w związkach. "Ludzie czują się oszukani"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Oszuści z aplikacji randkowych
Oszuści z aplikacji randkowych
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Kiedy kochamy zbyt mocno
Kiedy kochamy zbyt mocno
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość rośnie wokół nas
Miłość rośnie wokół nas
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Miłość, która nie zna granic
Miłość, która nie zna granic
Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki
Dom pełen miłości
Dom pełen miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Miłość z „Hotelu Paradise”
Miłość z „Hotelu Paradise”
 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Dwie trzecie użytkowników Tindera jest w związkach. Badania pokazują też, że aplikacje randkowe są przede wszystkim źródłem rozrywki oraz więzi społecznych. Rzadko natomiast dochodzi do umówienia spotkania.

Użytkownicy aplikacji randkowych - kim są

Prawie połowa użytkowników Tindera nie jest zainteresowana umawianiem się i chodzeniem na randki, a niemal dwie trzecie osób korzystających z tej aplikacji jest już w związku. Tak wynika z badań przeprowadzonych z udziałem 1400 użytkowników w wieku od 18 do 74 lat.

Pytanie dotyczyło motywacji do korzystania z aplikacji randkowej, a także liczbie dopasować oraz randek, na których faktycznie się pojawili. Badania sugerują, że wielu decyduje się pozostać aktywnymi w aplikacjach randkowych, nawet jeśli nie szuka randek ani znajomości. Traktują te platformy tak jak media społecznościowe. Jest to rozrywka i możliwość podtrzymania kontaktu. Liczba dopasowań generuje też wzrost pewności siebie. Jest to negatywny trend, bo osoby, które poszukują miłości, mają mniejsze prawdopodobieństwo na jej znalezienie.

- Niektórzy ludzie czują się oszukani za pomocą aplikacji randkowych, ponieważ za każdym razem, gdy masz nową platformę, ludzie myślą, że naprawdę mogą kogoś znaleźć. A potem ludzie przechodzą z platformy na platformę, ale za każdym razem, gdy tam są, nie są usatysfakcjonowani - wyjaśniał współautor badania, Germano Vera Cruz, analityk danych i profesor psychologii na Uniwersytecie Pikardii Jules Verne we Francji.

Satysfakcja z korzystania z aplikacji randkowych

Najmniej satysfakcji z aplikacji zgłosili ci, którzy używają jej do radzenia sobie z negatywnymi emocjami i innymi problemami, takimi jak np. impulsywność. Dr Elias Aboujaoude, profesor psychiatrii klinicznej w Stanford Medicine, który też pracował przy tych badaniach, powiedział, że odkrycia pokrywają się z tym, co usłyszał od pacjentów, którzy powiedzieli mu, że zdecydowali się odrzucić aplikacje randkowe po latach ich wypróbowywania. - Było poczucie, że spędzają zbyt dużo czasu, używając ich jako rozrywki lub odwracając uwagę od innych rzeczy - tłumaczył. - Może to być przytłaczające, a w niektórych przypadkach może doprowadzić ludzi do przekonania, że ​​trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie, jakby zawsze były lepsze opcje - dodał naukowiec.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło: news.sky.com

Źródło zdjęcia głównego: Guido Mieth/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana