86 proc. samotnych osób chciałoby przeżyć letnią miłość. Czy taki związek ma szanse na przetrwanie?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wakacyjny seks nastolatków
Wakacyjny seks nastolatków
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Kiedy kochamy zbyt mocno
Kiedy kochamy zbyt mocno
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość rośnie wokół nas
Miłość rośnie wokół nas
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Miłość, która nie zna granic
Miłość, która nie zna granic
Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki
Dom pełen miłości
Dom pełen miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Miłość z „Hotelu Paradise”
Miłość z „Hotelu Paradise”
 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
W sezonie wakacyjnym częściej wychodzimy na randki i szukamy kontaktu z drugą osobą, a sprzyjająca aura sprawia, że single i singielki znacznie łatwiej się zakochują. Dlaczego? Zdradzamy powody oraz rokowania. Czy letni romans może przerodzić się w długotrwałą relację?

Lato sprzyja miłości

Letni okres to doskonały czas na nawiązywanie nowych znajomości i znalezienie uczucia. Sprzyja temu wakacyjna aura, z której z pewnością warto skorzystać. Masz małe grono znajomych? Nic straconego. W ostatnim czasie jedną z najpopularniejszych metod nawiązania relacji są aplikacje randkowe, w której można zarówno porozmawiać z drugą osobą, poflirtować czy właśnie umówić się na spotkanie w cztery oczy. Warto wykorzystać potencjał lata - w badaniu przeprowadzonym przez Badoo aż 86% singli zadeklarowało, że chciałoby przeżyć wakacyjną miłość, zaś 39% w okresie letnim chodzi na randki nawet kilka razy w miesiącu. Na co więc czekać? Nie ma czasu do stracenia. Aż 68% badanych uważa, że latem łatwiej jest się zakochać, a prawie 1/5 respondentów zwykle doświadcza aż 3 wakacyjnych miłości w okresie letnim.

Dlaczego miłość tak łatwo przychodzi do nas właśnie latem? 51% respondentów jest zdania, że to zasługa słońca i ciepłych dni, które sprawiają, że jesteśmy bardziej zrelaksowani i beztroscy. Ponad połowa badanych uważa, że latem łatwiej znaleźć miłość, ponieważ mamy wtedy więcej wolnego czasu i częściej podróżujemy, a to sprzyja poznawaniu nowych osób.

Z czym kojarzy nam się wakacyjna miłość?

Wielu singli chce stworzyć trwały związek i poznać osobę, z którą można spędzić resztę życia. Zarówno kobiety (37%), jak i mężczyźni (36%) dostrzegają szansę na poznanie kogoś wartościowego w okresie letnim, myśląc jednocześnie poważnie o takiej relacji. Z drugiej zaś strony prawie 1/4 respondentów skojarzyła wakacyjną miłość z odkrywaniem swojej seksualności i eksperymentowaniem. To dobra wiadomość - seks jest ważną sferą życia codziennego, dlatego też poznanie własnych preferencji łóżkowych może wpływać pozytywnie na późniejsze życie seksualne. W znalezieniu odpowiedniej osoby, która szuka w relacji tego samego może pomóc funkcja Intencje w aplikacji Badoo. Pozwala ona jasno określić swoje preferencje - wystarczy zaznaczyć, czy szukamy związku, czy raczej wolimy swobodnie porozmawiać, albo może spotkać się na randkę bez zbędnej presji. Dzięki temu szybciej można osiągnąć to, czego tak naprawdę się pragnie.

Wymarzona, wakacyjna randka

Mówiąc o wakacyjnej miłości, nie można uniknąć romantycznych skojarzeń. Kolacja na plaży w świetle zachodzącego słońca to coś, co na pewno chwyta za serce i otwiera nas na bliższe znajomości. Letnie festiwale to według badanych singli (12%) także dobry pomysł na randkę, choć część z nich (11%) wolałaby podczas niej zrobić coś szalonego i poczuć adrenalinę! Nieważne, jaki typ randki preferujemy - lato to czas imprez, koncertów i innych atrakcji, które pobudzają do życia i inspirują. Dlatego warto próbować nowych rzeczy, które umilą wspólnie spędzony czas i pozwolą poznać się w różnych sytuacjach. Na przykład 1/4 badanych twierdzi, że najłatwiej poznać wakacyjną miłość na imprezie ze znajomymi, zaś 23% kojarzy wakacyjne randkowanie z urlopem w kraju (góry, jezioro). Obecnie pomocne mogą być także aplikacje randkowe, które proponują nam profile osób będących w okolicy- wystarczy przejrzeć interesujące profile i napisać wiadomość, aby znaleźć towarzysza lub towarzyszkę wakacyjnych aktywności.

Ile trwa wakacyjna miłość?

Wakacyjna miłość ma szansę przerodzić się w uczucie na dłużej, warto więc dać sobie szansę i otworzyć się na innych. Bez względu na to, ile może potrwać, znaczna większość badanych i tak chciałaby jej doświadczyć jeszcze tego lata! To zawsze szansa na dobrą, pozytywną relację, niezależnie od tego, czego szukamy. Jest w tym nadzieja zarówno dla osób pragnących stałego związku, jak i tych szukających przygód - niezależnie od preferencji, lato to idealny czas na nowe doświadczenia, również w sferze miłości.

 • Łącznie 20% badanych wskazało, że ich letnia miłość przerodziła się w relację na rok, kilka lat, a czasem nawet trwa do dzisiaj!
  • 31% potwierdziło, że ich wakacyjne zauroczenie trwało kilka miesięcy.
   • 15% nigdy nie doświadczyło letniej miłości, ale aż 86% chciałoby ją przeżyć.

    Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

    Zobacz także:

    Autor: Nastazja Bloch

    Źródło: Badoo

    Źródło zdjęcia głównego: Kathrin Ziegler/GettyImages

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości