Materiał promocyjny

Zawodnik MMA jako mechanik taboru w kolejach. "Jest to odpowiedzialna praca"

Jak wygląda praca mechanika taboru w Kolejach Śląskich?
Zawodnik MMA wciela się w rolę pracownika Kolei Śląskich
Źródło: Dzień Dobry TVN
Robert Bryczek to sportowiec, dla którego bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę. Zawodnik mieszanych sztuk walki dużo czasu spędza w podróżach, dlatego postanowił na jeden dzień zamienić rękawice bokserskie na robocze i sprawdzić, na czym polega praca mechanika taboru w kolejach. Jakie podobieństwa dostrzegł w obu zawodach?

Bezpieczeństwo w pociągu - kto o nie dba?

Zawodnik MMA Robert Bryczek przez jeden dzień towarzyszył Kamilowi Smolarczykowi, kierownikowi Wydziału Napraw i Utrzymania Taboru w Kolejach Śląskich, podczas wykonywania codziennych obowiązków mechanika taboru związanych z przeglądem okresowym pojazdu. Sportowiec już na początku tego niezwykłego doświadczenia musiał zadbać o swoje zdrowie - włożyć kamizelkę odblaskową oraz czapkokask, by bez ryzyka kontynuować powierzone mu zadania.

- Praca przy utrzymaniu elektrycznych zespołów trakcyjnych w naszej spółce jest to bardzo odpowiedzialna praca. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby te pojazdy były sprawne i bezpieczne, żeby nasi pasażerowie czuli to, że jeżdżą bezpiecznymi pojazdami. Nad tym pracuje cały sztab ludzi - zaznaczył przed kamerami Dzień Dobry TVN Kamil Smolarczyk.

Na czym polega praca mechanika taboru w kolejach?

Kierownik Wydziału Napraw i Utrzymania Taboru w Kolejach Śląskich zaprezentował zawodnikowi mieszanych sztuk walki, w jaki sposób mechanicy nadzorują stan pociągów.

- Jesteśmy na podwoziu naszego pojazdu. Jest troszkę elementów tutaj do zobaczenia. W pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie zobaczyć zaciski hamulcowe. (...) Na starszego typu pojazdach próba hamulca jest wykonywana za pomocą specjalnego młotka rewidenckiego, dzięki któremu możemy uderzyć w koło i po dźwięku możemy stwierdzić, czy pojazd jest zahamowany, czy jest wyluzowany. (...) Jeżeli dźwięk jest taki głuchy, to oznacza, że pojazd jest zahamowany - wyjaśnił Kamil Smolarczyk.

Nie dopuszczamy takiej możliwości, żeby pojazd wyjechał na tory z jakimiś usterkami zagrażającymi bezpieczeństwu przejazdu
- dodał ekspert z Kolei Śląskich.

Po dniu spędzonym w hali napraw pociągów Robert Bryczek przyznał, że praca mechanika taboru jest bardzo odpowiedzialna i precyzyjna. - Dostrzegam tutaj analogię, jeśli chodzi o moją branżę. Odpowiedzialność spoczywa na serwisie i całej ekipie, która pracuje przy Kolejach Śląskich tak, aby zadbać o bezpieczeństwo pasażerów - ocenił sportowiec.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości