Zakupy z gazetką promocyjną – czy rzeczywiście się opłacają?

Czy gazetki promocyjne faktycznie są nam potrzebne? O tym, dlaczego Polacy czytają sklepowe ulotki, w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Marek Borowiński, ekspert od technik sprzedażowych.

Rocznie w Polsce drukuje się ok. 6 miliardów gazetek promocyjnych najróżniejszych sklepów. Oznacza to, że na każdego Polaka przypada 150 sztuk rocznie. Dlaczego je czytamy?

Produkty najczęściej reklamowane

W gazetkach promocyjnych nie są wystawiane przypadkowe produkty. Najczęściej pojawiają się tam rzeczy, których sklep chce się pozbyć, stąd oferuje klientom atrakcyjne ceny. Kolejnym produktem często pojawiającym się w książeczkach sklepowych są masło i mięso, które są dość chodliwym i na ogół drogim towarem.

Gazetki są odbiciem naszego ego, tego, jak bardzo chcemy coś posiadać. One są odpowiedzią psychologiczną, na te potrzeby wewnątrz, a ich jest bardzo dużo, tak jak jesteśmy zróżnicowani.

- przyznał gość programu.

Gazetki na świecie

Jak wygląda sytuacja za granicą? Jak przyznał gość programu, w Stanach Zjednoczonych gazetki promocyjne odgrywają jeszcze ważniejszą rolę niż w Polsce.

Stamtąd się to wszytko wzięło i faktycznie według nich widać rankingi sprzedaży.

- dodał.

Zobacz też:

Autor: Bernadetta Jeleń

podziel się:

Pozostałe wiadomości