Gorące tematy

Rosja oskarża Facebooka i Google!

palec przy laptopie

Fot. Towfiqu Photography / Getty Images

Gorące tematy

Rosja oskarża Facebooka i Google!

palec przy laptopie

Fot. Towfiqu Photography / Getty Images

Facebook i Google zostały oskarżone przez Rosję o naruszenia związane z wyborami. Rosyjska agencja Roskomnadzor zarządzająca „rejestrem stron zakazanych” oskarżyła w niedzielę, w trakcie trwających w Rosji wyborów regionalnych i lokalnych, koncerny Google i Facebook o naruszenia prawa.

Roskomnadzor oskarżył FB i Google'a o naruszenia w związku z wyborami

Wadim Ampiełonski, Rzecznik Roskomnadzoru stwierdził iż "regularnie występuje" sytuacja, w której narzędzia reklamowe Facebooka i Google'a są wykorzystywane do  rozpowszechniania reklamy politycznej w dniu ciszy wyborczej.

Działania te można rozpatrywać jako ingerencję w suwerenne sprawy Rosji

Więcej:

Roskomnadzor zapewnił, iż przypadki rozpowszechniania reklamy politycznej wykrył w trakcie monitorowania mediów. Reklama miała pojawiać się w wyszukiwarce Google'a, na Facebooku i w serwisie YouTube.

Działania te można rozpatrywać jako ingerencję w suwerenne sprawy Rosji i przeszkadzanie w przeprowadzeniu demokratycznych wyborów w Federacji Rosyjskiej. Takie działania ze strony firm zagranicznych są niedopuszczalne

Wybory parlamentarne w Rosji

Naruszenia zostaną przekazane do komisji parlamentu Rosji zajmującej się badaniem ingerencji z zewnątrz w sprawy wewnętrzne kraju. W 2021 roku w Rosji odbędą się wybory parlamentarne. W 2024 kończy się obecna kadencja prezydencka Władimira Putina, ostatnia z dwóch pod rząd dozwolonych przez konstytucję.


Zobacz film: Tajemnice Rosji Putina. Źródło: Dzień Dobry TVN


Co sądzisz o tym artykule?
45
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0