Czy pasja jednego z partnerów może zaszkodzić związkowi? Psycholog: "Kiedy poznajemy drugą osobę, chcemy poznać jej życie"

Styl życia


Joanna i Marek to małżeństwo, które łączy pasja do szybownictwa. Mogłoby się wydawać, że para, która spędza ze sobą czas na co dzień i w dodatku dzieli wspólne zainteresowania, tworzy związek idealny. A jak jest naprawdę? O tym opowiedzą Joanna i Marek Biali w towarzystwie psycholog Magdaleny Chorzewskiej.

Małżeństwo z pasją

Joanna i Marek Biali poznali się na lotnisku szybowcowym pod Lublinem. Łączy ich nie tylko ogromne uczucie, ale także pasja, którą zarazili swoje dzieci.

— Deklarowałem żonie, że moją pierwszą miłością było szybownictwo. I zaakceptowała to — powiedział Marek Biały.

Jeśli się kogoś kocha, to można zaakceptować tej osoby pasję. Nie miałam z tym żadnego problemu. Do tej pory wspieram, zachęcam do latania i będę to robić. Umiem się dostosować i szybko się dostosowuję, a miłość do męża dodaje mi skrzydeł. To się stało także moją pasją, bo nie wyobrażam sobie, że kiedy mąż jeździ na zawody, żeby mu nie towarzyszyć — dodała Joanna Biała.

Jak pasja wpływa na związek?

Magdalena Chorzewska nie ma wątpliwości, że wspólne zainteresowania łączą ludzi. Jak jednak zaznacza, do zbudowania relacji na pasji potrzeba ogromnej dojrzałości.

— Myślę, że pasja łączy i tylko dobrze. Kiedy poznajemy drugą osobę, chcemy poznać jej życie. A im bardziej to życie tej osoby jest bogate, tym bardziej nasze też będzie. Bo te życia będą się przenikać. Jestem zwolenniczką wspólnych pasji w związkach, bo to buduje i cementuje — powiedziała psycholog.

— Kiedy mamy do czynienia z osobą o ogromnym ego i pasja powoduje, że ta osoba czuje się lepiej i ta druga połówka zaczyna ją kwestionować, to może dojść do konfliktu. Myślę, że jeśli jest dwójka dojrzałych ludzi, to tylko wspierają się i są dla siebie przewodnikami, uczą się od siebie nawzajem — dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący: