szybownictwo

  szybownictwo

  Sebastian Kawa, lekarz i pilot szybowcowy, ponownie sięgnął po złoty medal. To kolejne wyróżnienie w karierze sportowca. O emocjach towarzyszących sięganiu po trofeum rozmawiał z Robertem Stockingerem.

  Joanna i Marek to małżeństwo, które łączy pasja do szybownictwa. Mogłoby się wydawać, że para, która spędza ze sobą czas na co dzień i w dodatku dzieli wspólne zainteresowania, tworzy związek idealny. A jak jest naprawdę? O tym opowiedzą Joanna i Marek Biali w towarzystwie psycholog Magdaleny Chorzewskiej.

  Sebastian Kawa i Piotr Bobula odbyli pionierski lot - po raz pierwszy przelecieli szybowcem nad Ukrainą. Zobaczcie jak udało im się uzyskać pozwolenie na taki przelot i jakie niebezpieczeństwa czyhały na nich podczas tej przygody. A w studiu Dzień Dobry TVN o swojej podniebnej pasji i o tym, co ciągnie ludzi w chmury, opowiedzieli nam Łukasz Rybarski i Piotr Gąsowski.

  To najbardziej utytułowani polscy mistrzowie przestworzy. Na naszej kanapie w studiu Dzień Dobry TVN zasiedli: Wojciech Bógdał, motoparalotniarz i mistrz świata oraz Sebastian Kawa, pilot i mistrz szybownictwa. To najlepsi sportowcy lotniczych 2017 roku. Zostali uhonorowani podczas Balu Lotników i Obronności Polskiej, który odbył się w Krakowie.

  O wypadku fizjoterapeutki Beaty Jałochy było głośno - kiedy przechodziła obok bloku, z siódmego piętra spadł na nią samobójca. Na skutek tego zdarzenia doznała złamania kręgosłupa i przerwania rdzenia kręgowego. Od pasa w dół jest sparaliżowana. Nie poddała się jednak i nadal stara się czerpać z życia to co najlepsze. Jakiś czas temu znalazła sobie nową pasję - szybownictwo. Zobaczcie, jak sobie radzi.

  Sebastian Kawa jako pierwszy szybownik w historii przeleciał nad Elbrusem, najwyższym szczytem Kaukazu. Czy łatwo jest zorganizować taką wyprawę? Kto pomógł naszemu pilotowi?

  Sebastian Kawa to jeden z najbardziej utytułowanych szybowników. Polak jako pierwszy latał szybowcem w Himalajach. Jego ostatnim osiągnięciem jest złoty medal na Światowych Igrzyskach Lotniczych w Dubaju w kategorii „Szybowcowy slalom równoległy”. W studiu Dzień Dobry TVN Sebastian opowiedział o udziale w tych trudnych zawodach oraz o przygotowaniach do pobicia kolejnego rekordu. Jakiego?

  Sebastian Kawa przygotowuje się do największego wyzwania w swojej karierze. Chce szybowcem polecieć nad Himalajami. Jest dziewięciokrotnym mistrzem świata w konkurencjach szybowcowych i wielokrotnym rekordzistą świata w szybownictwie, o którym koledzy piloci mówią, że jest najlepszym szybownikiem na świecie.