Twierdzi, że nie ma przyjaciółek, bo jest zbyt ładna. Tiktokerka w ogniu krytyki

Autor:
Lidia
Ostólska
Źródło:
O2.pl
Przyjaciółki

Atrakcyjność kobiet od lat jest tematem badań naukowców. I choć kanony piękna zmieniają się na przestrzeni dekad, jedna rzecz jest trudna do podważenia. Kontrast. Okazuje się, że na tle nieatrakcyjnych osób, nasza atrakcyjność wzrasta. Czy dlatego ładne kobiety ostatnio często czują się samotne? Takiego zdania jest popularna tiktokerka, która swoją opinią wywołała burzę.

Atrakcyjne kobiety nie mają przyjaciół?

Przyjaźń? Bez niej wiele kobiet nie wyobraża sobie życia. Jednak z wiekiem trudno nawiązać bliższe relacje. Kalkulacja, interesowność i powierzchowne ocenianie drugiej osoby to główne hamulce przyjaźnienia się. Do tego dochodzi zazdrość... O związek, rzeczy materialne, a niekiedy i urodę.

Szafy gwiazd, czyli cykl "Moda na spacer"

Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"
Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Już w podstawówce koleżanki, które nie ubierały się zgodnie z trendami, miały nadwagę, nie dbały o siebie, były spychane na boczne tory. Tym schematem, odzwierciedlanym w bajkach i filmach, jesteśmy karmieni od wczesnego dzieciństwa. Oliwy do ognia dolewają naukowcy. Ich badania pokazują czarno na białym, że przystojne osoby szybciej osiągają założone cele i mają łatwiej w życiu. Czy faktycznie tak jest?

Przywilej atrakcyjności

"Jeżeli stajesz obok osoby tej samej płci, osiągasz efekt kontrastu. Jeśli twój przyjaciel jest nieatrakcyjny, czyni cię relatywnie bardziej atrakcyjnym"- twierdzi dr Anthony Little psycholog z Uniwersytetu w Bath.

Przywilej piękna jest coraz szerzej omawianym problemem. Popularna tiktokerka, Ariana twierdzi jednak, że to ona, jako osoba wypełniająca kanon urody, jest poszkodowana. Jej zdaniem atrakcyjne kobiety mają problem ze znalezieniem powierniczki swoich trosk. Przez środowisko uważane za silne i pewne siebie, na starcie odpychają kandydatki na przyjaciółki.

TikTokerka w ogniu krytyki. "Za ładna", aby mieć przyjaciółki?

Na TikToku widnieje pod nikiem "arianasavannah". Chętnie nagrywa filmy o modowych trendach i dzieli się kosmetycznymi nowinkami z publicznością. Na filmach widać, że jest atrakcyjną kobietą. Nie brakuje jej zdjęć w bikini i bez makijażu. Co ciekawe bez retuszu Ariana także zbiera tysiące serduszek od obserwatorów. Ładna Tiktokerka zwróciła uwagę na jeden szczegół. Chodzi o tzw. przywilej atrakcyjności. Zdaniem przystojnej Ariany uroda uniemożliwia jej wejście w głębsze relacje z kobietami.

Jest też ciemna strona ("przywileju atrakcyjności" – przyp. red.), o której nikt nie mówi, a ja opowiem o moim doświadczeniu. Nie mam wielu kobiet (w swoim otoczeniu – przyp. red). I to jest coś, z czym walczyłam przez długi czas i nigdy tak naprawdę nie rozumiałam, z czego wynika

@arianasavannah

go watch my last video on how i do my base without foundation

It wont stop instrumental - ᴊᴏʀᴅᴀɴᴀᴜᴅɪᴏᴢᴢ

Z opinią TikTokerki nie zgodzili się fani. Ich zdaniem uroda nie stanowi przeszkody w zawiązywaniu znajomości, które przeradzają się w przyjaźń.

Autor:Lidia Ostólska

Źródło: O2.pl

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/gettyimages