Gwiazdy

Aktorka po latach wróciła do baletu. "Ma coś takiego, że raptownie zaprzyjaźniam się ze sobą"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Aktorka po latach wróciła do baletu
Aktorka po latach wróciła do baletu Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Małgorzata Pieńkowska to jedna z najbardziej popularnych i najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Mało kto wie, że pasją artystki jest także balet. Co ciekawe, wróciła do niego po latach. Jak jej idzie? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Małgorzata Pieńkowska o pasji do baletu

- Jedną z moich pasji jest taniec i chodzę na balet - mówiła w Dzień Dobry TVN Małgorzata Pieńkowska. Aktorka wyznała, że zaczynała od zajęć, na które uczęszczały przede wszystkim małe dzieci. - To było strasznie śmieszne, bo dzieci były przyprowadzane przez mamy, które były młodsze ode mnie. Tańczyłam z takimi pajączkami, bo one mają długie nóżki i długie rączki. I chyba byłam ekstra czynnikiem motywującym, bo byłam najgorsza, ale za to miałam najwięcej zapału - wspominała artystka.

Obecnie aktorka uczy się baletu pod okiem Siergieja Basałajewa, który jest byłym solistą Teatru Wielkiego. - Siergiej stworzył grupę pań. Najpiękniejsze jest to, że ćwiczymy i tańczymy przy muzyce poważnej. Głównie z oper - opowiadała.

Czy balet jest dla każdego?

Balet kojarzy się z dużą sprawnością i elastycznością. Kto może tańczyć? - Wydaje mi się, że jest dla każdego. Bardzo ważne są mięśnie głębokie. Na siłowni nie ćwiczymy mięśni głębokich, a na balecie ćwiczymy - podkreślała aktorka. W jej ocenie zaletą baletu jest to, że nie ma tam kamer, tylko jest lustro. - To jest najbardziej sroga kamera. Stoisz i sobie myślisz [...] "To jestem ja?" [...] Balet ma coś takiego, że raptownie zaprzyjaźniam się ze sobą - dodała Małgorzata Pieńkowska.

Jak wyglądają zajęcia z baletu? W czym tańczy aktorka? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Nie widziałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Mjagielski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości