Sprawdzone sposoby na czyszczenie trampek

Autor:
Adrian
Adamczyk
Różowe trampki

Sposoby na nieskazitelnie czyste trampki? Jak się okazuje, są ich dziesiątki. I nie trzeba używać silnych środków chemicznych, aby przywrócić butom pierwotny kolor. Dzięki sprawdzonym metodom pozbędziesz się żółtawego nalotu oraz uciążliwych plam. Co więcej, dzięki domowym sposobom nie zniszczysz przy całej operacji materiału. Jak wyczyścić trampki?

Content: Przed rozpoczęciem czyszczenia trampek zawsze wyjmuj sznurowadła – dzięki temu dobrze doczyścisz języki w butach. Pamiętaj również, że im szybciej po zabrudzeniu zadbasz o swoje trampki, tym większa szansa na ich wyczyszczenie. Nie susz butów na pełnym słońcu, ponieważ łatwo mogą się wtedy odbarwić. Dowiedz się, jak wyczyścić trampki z materiału, aby wyglądały jak nowe. 

Jak wyczyścić białe trampki? Sprawdzone sposoby 

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka trików, dzięki którym wyczyścisz swoje białe buty przy wykorzystaniu produktów, które masz już we własnym domu.

1. Pasta do zębów

Genialnym sposobem na wyczyszczenie trampek jest użycie białej pasty do zębów. Pasta wybielająca może dać jeszcze lepszy efekt. Wystarczy nałożyć ją na klasyczną szczoteczkę do zębów i stopniowo pokrywać pastą powierzchnię buta. Po wykonaniu czynności wystarczy lekko przetrzeć trampki gąbeczką. Następnie buty należy zostawić do wyschnięcia.

2. Sól i mleko

Masz w domu sól, mleko i mydło? To wystarczy, aby wyczyścić ukochane trampki. Sól, dzięki magicznym właściwościom, pozwala pozbyć Ci się mocno przywartego brudu. Mleko sprawi natomiast, że buty będą jeszcze bielsze. Co więcej, to połączenie pozwoli Ci się pozbyć się bakterii, grzybów oraz innych mikroorganizmów znajdujących się w Twoich trampkach. Jak wyczyścić trampki z materiału przy użyciu tej mieszanki? Do wiaderka wlej mleko (1 litr) i wodę (0,5 litra), a następnie wsyp sól (0,5 szklanki). Włóż buty do środka na około 3 godziny. Po ich wyjęciu wyczyść je szczotką, korzystając z wody i mydła.

3. Soda i proszek do prania

Zamierzasz wrzucić trampki do pralki ? Wymieszaj 1,5 łyżki proszku z łyżką sody. Dodaj do „mikstury” odrobinkę wody, a następnie całość wymieszaj. Gotową pastę warto nałożyć na trampki 15 min przed praniem. W tym czasie detergenty wnikną w materiał i podziałają trochę dłużej niż w przypadku zwykłego prania. Przed wrzuceniem do pralki warto zapakować buty w siateczkę lub woreczek, żeby się nie odkształciły. Dzięki właściwościom wybielającym sody, p o praniu trampki będą wyglądały jak nowe . Należy liczyć się jednak z tym, że po zwykłym praniu na trampkach mogą pojawić się zacieki, a efekt może być gorszy niż przed wrzuceniem do pralki.

4. Proszek do pieczenia

Czy da się wyczyścić trampki przy pomocy proszku do pieczenia ? Okazuje się, że jak najbardziej. Jak to zrobić? Połącz proszek z płynem do prania w proporcji 1:1,5. Stworzysz w ten sposób pastę, którą standardowo należy nałożyć na buty szczoteczką. Po wykonaniu tej czynności należy buty wyprać w pralce.

5. Soda i ocet

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić trampki białe bez użycia pralki, ponownie możesz wykorzystać sodę – tym razem w połączeniu z octem. Wystarczy wymieszać składniki w proporcji 1:1 oraz wetrzeć je przy pomocy szczotki. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie szczoteczka do mycia zębów, ponieważ przy jej pomocy dokładnie da się wetrzeć pastę w każdy zakamarek buta.

6. Biała kreda

Niebanalnym domowym sposobem na przywrócenie białego koloru jest użycie zwykłej białej kredy. Wystarczy ją zetrzeć, wymieszać z wodą, a następnie nałożyć na materiał. Trampki wyschną po jej zastosowaniu po około 30 minutach.

7. Mleczko do czyszczenia

Jak wyczyścić trampki mocno zabrudzone ? Doskonałą i sprawdzoną metodą jest mleczko do czyszczenia różnych powierzchni. Jeśli na ukochanych butach widzisz wyraźne, trudne do usunięcia plamy, a kolor gumy jest szarawy lub żółtawy, ten sposób będzie strzałem w dziesiątkę. Metoda ta sprawdzi się więc zarówno do usuwania plam z materiału, jak i z gumy.

8. Wybielacz

W przypadku bardzo brudnej gumy można zastosować wybielacz oraz patyczki do uszu. To bardzo proste rozwiązanie: wystarczy, że w nałożysz produkt na gumę przy pomocy patyczków, a następnie zetrzesz resztki zwykłym wacikiem. Po takim zabiegu pielęgnacyjnym guma prezentuje się naprawdę imponująco.

9. Biały puder dla dzieci

To jedno z tych rozwiązań, które potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Wystarczy wymieszać zasypkę z wodą w proporcji 1:1 i standardowo, przy pomocy szczoteczki, nanieść ją na materiałową część buta. Później, aby przyspieszyć efekt, można wysuszyć trampki suszarką. Na końcu należy strzepnąć z butów resztki pudru.

Zobacz video:

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Kseniya Ovchinnikova/Getty Images

Pozostałe wiadomości