Styl życia

Zagroda "Trzy siostry" to azyl dla zwierząt po przejściach. "Chcieliśmy nasze córeczki wychowywać w zgodzie z przyrodą"

Styl życia

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Dagmara Kowalczyk
Tu zwierzęta po przejściach mają kochający dom
Dzień Dobry TVNTu zwierzęta po przejściach mają kochający dom

To niezwykłe miejsce na mapie Rybnika stworzone przez mamę i jej trzy córki, w którym poszkodowane zwierzaki znalazły bezpieczne schronienie To również dobry przystanek dla wszystkich potrzebujących dystansu od codziennego pędu. Z kamerą Dzień Dobry TVN zajrzała tam Dagmara Kowalczyk.

Trzy Siostry w Rybniku

Na połaciach zieleni spacerują alpaki, w trawie mozolnie przemieszcza się żółw, a w tle niczym obłoczki przesuwają się owieczki. Zagroda Trzy Siostry w Rybniku to nie tyko azyl dla poszkodowanych zwierząt, ale też prawdziwy raj dla wszystkich spragnionych kontaktu z naturą. Zanim jednak zwierzaki trafiły pod opiekę rodziny, doświadczyły niełatwego życia. Wśród nich znajduje się szop, który stał się pełnoprawnym domownikiem.

- Jako mały szczeniak został znaleziony ze swoją siostrą pod Zieloną Górą, zaopiekowała się nim fundacja i potem został przekazany nam. Teraz wiedzie z nami życie i w domu, i w ogrodzie - tłumaczy , założycielka niezwykłego ogrodu. - Bywa u nas w domu, siedzi na kanapie, ale czasami spędza czas w wolierze - dodaje.

Azyl dla zwierząt

Dysponująca dużym ogrodem rodzina postanowiła spożytkować przestrzeń wokół domu. Tak narodził się pomył stworzenia azylu.

- Chcieliśmy nasze córeczki wychowywać w zgodzie z przyrodą, w miłości do zwierząt, żeby to było wychowanie blisko natury - mówi . - Chcielibyśmy, żeby tak jak nasze córki inne dzieci też były zarażone tą miłością do przyrody, więc zapraszamy do nas - zachęca.

Wizytę w zagrodzie można złożyć po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Pozostałe wiadomości