Wielkie zmiany w życiu rodziny Clarke. Muszą się wyprowadzić. "To nie jest takie proste"

Wielkie zmiany w życiu rodziny Clarke. Muszą się wyprowadzić. "To nie jest takie proste"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dzieci rodziny Clarke idą do tajskiej szkoły
Dzieci rodziny Clarke idą do tajskiej szkoły
Pełna chata rodziny Clarke
Pełna chata rodziny Clarke
Noc w pełnej chacie rodziny Clarke
Noc w pełnej chacie rodziny Clarke
Pełna chata państwa Clarke
Pełna chata państwa Clarke
Jak radzą sobie wcześniaki Clarke?
Jak radzą sobie wcześniaki Clarke?
Codzienność w pełnej chacie
Codzienność w pełnej chacie
DD_20240428_Clarke_rep_REP
DD_20240428_Clarke_rep_REP
Polsko-brytyjskie święta w rodzinie Clarke
Polsko-brytyjskie święta w rodzinie Clarke
Wyzwania rodziny Clarke w 2024 roku
Wyzwania rodziny Clarke w 2024 roku
Polsko-angielska codzienność w rodzinie Clarke
Polsko-angielska codzienność w rodzinie Clarke
Jak wychować 11 dzieci?
Jak wychować 11 dzieci?
Clarkowie pakują się do Tajlandii
Clarkowie pakują się do Tajlandii
W cyklu Dzień Dobry TVN "Pełna chata" śledzimy losy trzynastoosobowej rodziny Clarke z Podkarpacia. Dominika i Vincent to polsko-brytyjskie małżeństwo, które wraz z jedenaściorgiem dzieci, w tym z czwórką rocznych niemowląt, dwa miesiące temu wyjechało do Tajlandii. Rodzice przeżywają właśnie stresujący czas, ponieważ najstarsze pociechy rozpoczęły naukę w tajskiej szkole, a do tego wkrótce czeka ich kolejna przeprowadzka. Dlaczego muszą opuścić dotychczas wynajmowany dom?

Dzieci Clarke'ów poszły do szkoły

Ostatnio Dominika i Vincent Clarke'owie żyli w niepewności, czy uda im się przedłużyć pobyt w Tajlandii, ponieważ spóźnili się z formalnościami.

- Udało się przedłużyć wizy o kolejny miesiąc, czyli do 30 czerwca. Na tę chwilę sytuacja jest opanowana - zapewniła Dominika Clarke.

W życiu trzynastoosobowej rodziny, która dopiero co zaaklimatyzowała się za granicą, nastał stresujący czas. Sześcioro najstarszych dzieci rozpoczęło naukę w tajskiej szkole.

- Ten miesiąc będzie dla nas wyjątkowo trudny, bo musimy wstawać dużo wcześniej i przeorganizować nasze rodzinne życie - przyznała Dominika.

- Kiedy nadchodził ten wielki dzień, nie spałem zbyt dobrze, bo bałem się, że zaśpię. Jednak udało się wstać na czas, obudziłem się nawet pół godziny przed czasem. Okazało się, że Dominika rozpakowała już wszystko, żeby było gotowe dla dzieci. Wyglądało na to, że wszystko jest pod kontrolą - dodał Vincent.

Od pierwszego dnia w szkole dzieci dobrze się poczuły w nowym miejscu i nawiązały już nowe znajomości z rówieśnikami

- Najdłużej ze szkoły wychodził Filip. Poznał fajnych chłopaków, z którymi chce się umówić nawet. Zapytałam go od razu, jak było w szkole, na co Filip odpowiedział: "Mamo, ja nie muszę ci wszystkiego mówić". Powiedziałam, że dobrze, że możemy być jak mama i nastolatek, ty nie musisz nic mówić, ja będę wciąż pytać - stwierdziła z uśmiechem Dominika.

Rodzinę Clarke'ów czeka przeprowadzka

Rozpoczęcie edukacji w tajskiej placówce to nie jedyna wielka zmiana w życiu polskiej rodziny. Wkrótce Dominika, Vincent i ich jedenastka dzieci będą musieli zmienić miejsce zamieszkania. W związku z tym pojawił się spory problem.

- Niestety, właściciele chcą wrócić do domu, w którym mieszkamy, a my musimy znaleźć dom na wyspie, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom - powiedziała Dominika.

- Szukamy, szukamy i szukamy, ale żaden z domów nie nadaje się dla dwójki dorosłych i jedenaściorga dzieci. To nie jest takie proste. Nie ma w tym regionie Tajlandii zbyt wielu domów z pięcioma sypialniami. Trafiamy na dom z trzema czy czterema sypialniami, więc wciąż szukamy i staramy się znaleźć odpowiedni dom, bo to jest problem - zaznaczył Vincent.

Po dwóch miesiącach mieszkania w Tajlandii Clarke'om zaczęło brakować polskich smaków. Dominika postanowiła więc nalepić pierogów. Dzieci zjadły aż 225 sztuk.

- Co mnie najbardziej zdziwiło, to to, że właściwie zaczęłam trochę tęsknić za Polską. Dla mnie to jest duży szok, bo nigdy, będąc na emigracji przez wiele lat w Anglii, nie miałam takiego poczucia, że brakuje mi polskiego języka, polskiego jedzenia. Po prostu Polski - powiedziała Dominika.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Uwaga! TVN.

Uwaga! TVN.