Przełomowa obserwacja, pies bohater i najważniejsze zwycięstwo. Co działo się w 2021 roku?

Autor:
Nastazja
Bloch
Co działo się w 2021 roku?

Ten rok pełen był pięknych i wzruszających chwil. Przez 12 miesięcy w naszym programie przedstawialiśmy sylwetki ludzi wielkich, dobrych i empatycznych. W ostatnim dniu 2021 roku wspominamy najważniejsze i najciekawsze wydarzenia.

Subiektywny przegląd wydarzeń

Miejsce 10: Przegląd niecodziennych wydarzeń rozpoczynamy w Zabrzu, gdzie w jednej z tamtejszych szkół powstała luksusowa toaleta. Metamorfoza łazienki w II. Liceum Ogólnokształcącym wywołała poruszenie w całym  kraju.

Miejsce 9: W 2021 roku w Polsce doszło do przełomowej obserwacji. Po raz pierwszy od 17 lat w jednym z karmników w prywatnym ogródku zaobserwowano sikorę lazurową. Ptaka na własne oczy chcieli zobaczyć ornitolodzy i pasjonaci z całej Polski. Posesja przeżywała prawdziwe oblężenie.

Miejsce 8: W październiku Walerian Romanowski przesiedział 3 godziny i minutę w skrzyni wypełnionej lodem do wysokości szyi. Tym samym ustanowił rekord Guinnessa. W najgorszym momencie temperatura śmiałka spadła zaledwie do 33 stopni.

Polak z rekordem Guinnessa w biegu na boso
Polak z rekordem Guinnessa w biegu na boso Źródło: Dzień Dobry TVN

Miejsce 7: Zmęczeni cykliści na ścieżce rowerowej R20 z Siekierek do Trzcińsko-Zdroju mogą tutaj odpocząć, napić się kawy, czy herbaty. W tym miejscu odbywają się również spontaniczne pikniki charytatywne. To wybudowany w maju przystanek Klępicz. Za jego powstanie odpowiada Jolanta Kurpiel, kobieta, która choruje na raka piersi.

Miejsce 6: Babcia na szczycie Mont Blanc, Izabela Tymich Janasik jest również tancerką, skacze ze spadochronem i na bungee. Do wyprawy na najwyższy szczyt Europy Izabella przygotowywała się cały rok. Wierzchołek zdobyła w sierpniu.

Złota piątka

Miejsce 5: Należy do Magistra, policyjnego psa, który wspiera mundurowych z Choszczna. W styczniu 2021 roku Magister uratował 75-letnią kobietę, która wyszła z domu i zaginęła. Pies otrzymał należytą nagrodę.

Miejsce 4: O tym meczu usłyszał niemal cały świat. Wybrzeże Rewalskie Rewal pokonało Pomorzanina Nowogard aż 53:0. To najprawdopodobniej jest najwyższe zwycięstwo w historii polskiej piłki. Przyczyną może być fakt, że w drużynie gości zagrało tylko 8  zawodników. Jeden z graczy w tym meczu strzelił aż 22 bramki.

Miejsce 3. W kwietniu zbudowano statek ojciec Bogusław, to 37-tonowy jacht, który przez kilkanaście lat budowała grupa stu bezdomnych. Statek jest przeznaczony do żeglugi wielkiej. Mówi się nawet o rejsie dookoła świata.

Miejsce 2: 11-letnia Emilka i jej wzruszająca inicjatywa. Dziewczyna w 2021 roku na bazarze w Milanówku wystawiła straganik. Emilka sprzedawała ciasteczka, zabawki i małe papierowe koniki, aby pomóc tym prawdziwym. Dzięki zarobionym pieniądzom pomagała koniom, kore zostały skazane na rzeź.

Miejsce 1: Zwycięzca może być tylko jeden. W tym przypadku dwóch. Olaf i Alan to prawdopodobnie jedyni bracia na świecie czekający w tym samym czasie na ratunek, jakim były przeszczepy serca. Historia zakończyła się happy endem. Najpierw udało się uratować starszego brata, a w lipcu nowe serce otrzymał 10-letni Olaf.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości