W poniedziałek, 24 kwietnia na świecie wiele się wydarzyło, o czym na bieżąco informowaliśmy w Dzień Dobry TVN. Joanna Przetakiewicz wspomniała swój udział w "Azji Express", ze Stanów Zjednoczonych dotarły szokujące wieści na temat epidemii uzależnień opioidami, a Michał Figurski walczy o widoczność osób z niepełnosprawnościami. Oto skrót najważniejszych informacji ostatnich godzin.
Ostatni tydzień 16-23 kwietnia 2023 r. pełen był istotnych wydarzeń. Na antenie oraz stronie Dzień Dobry TVN nie zabrakło najświeższych informacji. Martyna Wojciechowska skomentowała szokujące dane na temat myśli samobójczych wśród młodzieży, David Zaslav świętował w Polsce 100-lecie Warner Bros., zaś w weekend odbyła się uroczysta gala wręczenia Fryderyków. Oto skrót najważniejszych wydarzeń ostatniego tygodnia.
IEM Katowice 2023 będzie miał miejsce już za chwilę. Fani gier komputerowych będą mieli okazję obejrzeć fazę pucharową CS:GO. Kiedy odbywa się impreza?
Ten rok pełen był pięknych i wzruszających chwil. Przez 12 miesięcy w naszym programie przedstawialiśmy sylwetki ludzi wielkich, dobrych i empatycznych. W ostatnim dniu 2021 roku wspominamy najważniejsze i najciekawsze wydarzenia.
Święto miłośników książek skoncentrowane wokół placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie już trwa. Sprawdźcie, jakich autorów można spotkać w stolicy z okazji Warszawskich Targów Książki.
Kraków obchodzi niezwykły jubileusz. Najpopularniejszy w Polsce dzwon Zygmunta ma już 500 lat. Z tej okazji w stolicy Małopolski zaplanowano wiele atrakcji, zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Jakich? O tym w Dzień Dobry Wakacje opowiedziała Dorota Gardias.
Pod koniec listopada 2020 r. Sejm RP przyjął uchwałę o tym, by 2021 był rokiem Stanisława Lema. We wrześniu przypada bowiem 100. rocznica urodzin najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie. Jakie atrakcje zaplanowane są w związku z obchodami? O tym opowiedzieli nam dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema oraz Wojciech Zemek, sekretarz pisarza.
Tomasz Stawiszyński: "Politycy maja taką wizję historii, że to jest rodzaj opowieści o naszej przeszłości, (...) rodzaj tożsamościowej walki o to kim my tak naprawdę jesteśmy, fakty są drugorzędne. (...) Chodzi o to, żeby napisać to w taki sposób, żeby maksymalnie zyskać na tym". W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o łatwości w przypisywaniu sobie rozmaitych zasług przez polityków i naginaniu rzeczywistości tak, by zgadzała się z ich wyobrażeniem.
Obchodzimy właśnie 50. rocznicę wydarzeń, które miały miejsce w marcu 1968 roku. W wyniku przeprowadzonej przez władze PRL kampanii antyżydowskiej, Polskę opuściło ok 15 - 20 tys. osób pochodzenia żydowskiego. O tym, jak potoczyły się losy ówczesnych przymusowych emigrantów, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Sabiną Baral, która przyjechała do Warszawy na premierę przedstawienia „Zapiski z wygnania” na podstawie jej książki o tym samym tytule. Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się też na spotkanie z "marcowymi emigrantami" - Władysławem Zającem i Anną Frajlich.