Styl życia

Projekt tarnobrzeskich nastolatków. "Nie tylko ruszamy się z domu, ale też uwalniamy własną kreatywność"

Styl życia

Tarnobrzescy licealiści wzięli udział w pierwszej praktycznej olimpiadzie Fundacji Zwolnieni z Teorii i rozpoczęli współpracę z firmą Emitel. Dzięki ich projektowi, społeczeństwo lepiej poznaje swoje miasto. Na czym polega ich pomysł? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Projekt tarnobrzeskich licealistów

Grupa tarnobrzeskich uczniów I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego postanowiła sukcesywnie rozwijać geocaching w Tarnobrzegu, czyli grę terenową polegającą na poszukiwaniu tzw. skrytek uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. - Poprzez nasz projekt poznajemy Tarnobrzeg. Zachęcamy tarnobrzeską młodzież i dorosłych pracujących z domu, którzy spędzają godziny przed ekranami, aby wyruszyli i udali się na poszukiwania skrytek. (...) Skrytki są ukryte w takich miejscach, że nie tylko ruszamy się z domu, ale też uwalniamy własną kreatywność i wyobraźnię - mówił w Dzień Dobry TVN licealista, Kacper Janczy.

Praca uczniów polega na tym, że wymyślają skrytki i ukrywają je w różnych miejscach w mieście, następnie logują je do aplikacji, a w razie zgłoszeń, że z daną skrytką coś jest nie tak, serwisują ją i sprawdzają. - W sytuacjach kryzysowych możemy liczyć na wsparcie naszych partnerów. Możemy zapytać ich tak naprawdę o wszystko - powiedziała licealistka, Amelia Ciba.

Współpraca Fundacji Zwolnieni z Teorii i firmy Emitel

Uczestnicy programu Fundacji Zwolnieni z Teorii zakładają i realizują własne projekty społeczne we współpracy z firmą Emitel. Po rejestracji dany użytkownik uzyskuje dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego.

- To już kolejny rok, kiedy współpracujemy z firmą Emitel. Menedżerowie firmy doradzają nastolatkom przy planowaniu, a potem realizacji własnego projektu społecznego. Takich projektów jest prawie tysiąc w całej Polsce . Projekt geocaching jest świetnym przykładem projektu społecznego realizowanego w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, który wsparliśmy sposobem czy przepisem na to, jak zrealizować swój projekt społeczny, ale sam pomysł i jego realizację w 100 proc. pochodzi od młodzieży, która ten projekt realizuje - tłumaczyła prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii, Paula Bruszewska.

Podczas udziału w programie, uczestnicy mają za zadanie trenować pracę w zespole czy skuteczną komunikację. Jednocześnie, ucząc się w praktyce, działają na rzecz innych. Ponadto za zrealizowany projekt uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe.

- Emitel jest firmą teleinformatyczną. W tym obszarze, jak wszyscy wiemy, są ogromne zmiany, dlatego tak ważne jest dla nas, żeby poznać perspektywę młodego człowieka, ich pomysły, plany na przyszłość, oczekiwania, potrzeby. To także możliwość rozwoju dla naszych pracowników, którzy pełnią rolę mentora - dodał dyrektor HR Emitel, Rafał Sekuła.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Izolda Sanetra

Pozostałe wiadomości