Młodzież przywiozła z Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej aż 5 medali.
Po zmianach związanych z ograniczeniem zadań domowych przyszedł czas na kolejne modyfikacje w zajęciach szkolnych. Ministra Edukacji Barbara Nowacka zapowiedziała reformę przedmiotu historia i teraźniejszość, którą ma zastąpić edukacja obywatelska. Od kiedy zajęcia będą obowiązywały i jak będą wyglądać?
"Możemy pomóc innym rozwijać kreatywność".
"Posłowie zachowują się czasami jak niektórzy ludzie, którzy przychodzili do Mam Talent!".
Psycholożka Katarzyna Kucewicz wyjaśnia w jaki sposób porozmawiać o takiej relacji z naszym dzieckiem. Kiedy związek nastolatka z dorosłym jest czymś niewłaściwym?
Jak będzie wyglądać nowa matura?
Projekt odniósł już wiele sukcesów, m.in. zajął pierwsze miejsce w konkursie "Młody Innowator".
"Zdjęliśmy krzyże i powiesiliśmy prezerwatywy".
"Nie zawsze jesteśmy w stanie posiąść takie umiejętności, będąc w szkole".
EV - Wozduch 1 - tak nazywa się robot badający poziom smogu. Urządzenie stworzyli uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Na czym polega ich niezwykły projekt?
Tarnobrzescy licealiści wzięli udział w pierwszej praktycznej olimpiadzie Fundacji Zwolnieni z Teorii i rozpoczęli współpracę z firmą Emitel. Dzięki ich projektowi, społeczeństwo lepiej poznaje swoje miasto. Na czym polega ich pomysł? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
W polskich szkołach nauka o seksie właściwie nie istnieje, dlatego grupa licealistów stworzyła w sieci projekt społeczny SeksPress, który ma na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat edukacji seksualnej. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Aleksandrę Moraś, Julię Gardasiewicz i Julię Krok, aby powiedziały o szczegółach swojej akcji. Jakie informacje związane z seksem są w szkole tematem tabu?
Uczniowie Liceum Batorego w Warszawie: Jan Bąk, Patryk Pudłowski, Mateusz Gotowiec, Dominik Harvey Gajewski i Jeremi Jaksina, wygrali Międzynarodową Olimpiadę Historyczną. Indywidualnie zajęli I, II i IV miejsce. Grupowo zdobyli pozycję I. Zakres materiału: historia całego świata. Jak udało im się go opanować? W jaki sposób dzielili się zakresem wiedzy do przyswojenia? O swoim sukcesie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Zobacz, czy Marcin Meller, pasjonat historii, zdołał odpowiedzieć na zadane mu przez nich pytania!
Coraz częściej mówi się o likwidacji gimnazjów i przywróceniu starego systemu edukacji. Czy polska szkoła nadąża za zmianami, jakie zachodzą w społeczeństwie? Kim są współcześni gimnazjaliści? Do czego dążą? Kogo chcą naśladować? I czego im najbardziej potrzeba? Zapytaliśmy o to Martę Byrską, etnografa, która przeprowadzała badania i z profesora Janusza Czapińskiego, psychologa społecznego, który je konsultował.