Porady

Jak usunąć osad po herbacie na kubkach? Sprawdzone, domowe sposoby

Porady

Autor:
Diana
Ryściuk
czyste, piękne kubki na różowym tle
Olena Kurashova/Getty ImagesJak usunąć osad po herbacie na kubkach?

Osad po herbacie, który pojawia się na kubkach, może sprawiać wrażenie trudnego do usunięcia. Zwłaszcza, jeśli jest na naczyniu od dawna, przywykliśmy do jego obecności i nigdy nie podjęliśmy "poważniejszej" próby pozbycia się brudu. Jak domowym sposobem usunąć osad z kubków?

Z osadem, tudzież nalotem na kubkach, nie radzi sobie większość zmywarek ani zwykłe mycie ręczne. To jednak nie oznacza, że nie można się go pozbyć, albo że trzeba w to włożyć sporo czasu i siły. Polecamy kilka sprawdzonych, domowych patentów na to zabrudzenie.

Wiosna

HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebę
HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebęHGTV
wideo 2/4

Usuwanie osadu na kubkach cytryną

Ach ta cytryna, któżby zliczył jej właściwości! Kolejną jest świetne radzenie sobie z nalotem po herbacie. Wystarczy wcisnąć do kubka sok z połówki cytryny, dolać wody do pełna i odstawić wszystko na bok na jakiś czas - minimum godzinę. Osad zacznie blednąć, częściowo się rozpuści i wtedy już z łatwością można usunąć jego resztki zwykłym zmywakiem, bez konieczności szorowania.

Zwalczanie osadu na kubkach sodą oczyszczoną

Soda też wiele potrafi (przekonaj się w linku poniżej). Łyżeczkę sody oczyszczonej wystarczy zmieszać z dwoma łyżkami ciepłej wody. Powstanie papka, którą trzeba wysmarować kubek z niechcianym osadem. Należy zostawić go na chwilę, a potem potrzeć zmywakiem, opłukać ciepłą wodą i gotowe – kubek powinien odzyskać swój kolor.

Sól kontra osad na kubkach

Sól należy wysypać na coś płaskiego, np. deskę do krojenia. Przyłożyć do niej wilgotną szmatkę i taką posoloną spróbować wyczyścić nalot w kubku. Jeśli ślady nie schodzą, trzeba dodać więcej soli. Po wszystkim należy przeprowadzić standardowe płukanie. Kubek powinien znów być czysty.

Zobacz także inne, domowe patenty na różne zabrudzenia

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Olena Kurashova/Getty Images

Pozostałe wiadomości