Rezygnacja lub ograniczanie gotowych środków czystości jest nie tylko ekologiczne, ale również zdrowsze i co szczególnie ważne w czasach rekordowej inflacji - tańsze. Kupowanie gotowych detergentów można spróbować zastąpić ich domowymi wersjami. Jak zrobić ekologiczny proszek do prania i płyn do płukania? Sprawdź proste receptury.
Osad po herbacie, który pojawia się na kubkach, może sprawiać wrażenie trudnego do usunięcia. Zwłaszcza, jeśli jest na naczyniu od dawna. Wyczyszczenie naczynia może być jednak bardzo proste.
Dobrze nam znany ziemniak ma nie tylko wspaniałe właściwości smakowe i możliwości wykorzystania w kuchni. Okazuje się, że świetnie nadaje się również do czyszczenia szklanych powierzchni. Dowiedz się, jak i dlaczego warto umyć okna ziemniakiem.
Brudny piekarnik to zmora każdego, kto kocha gotować. Czarne plamy na szkle i zalegające resztki pokarmu, które trudno usunąć, skutecznie odbierają chęci do kucharzenia. Zamiast jednak biec do sklepu, żeby kupić środki chemiczne (często o przykrym zapachu), warto wiedzieć, czym i jak skutecznie wyczyścić piekarnik przy użyciu naturalnych substancji, zaoszczędzając przy tym kilka złotych.
Proszek do pieczenia używany jest przede wszystkim do ciast. Jednak jego zastosowanie jest szersze. Przy jego użyciu można usunąć plamy z kawy oraz wyczyścić i odświeżyć fugi. Do czego jeszcze można wykorzystać ten produkt? Poznaj nieoczywiste sposoby jego zastosowania.
Czyszczenie fug to problem, który spędza sen z powiek niejednej perfekcyjnej pani domu. Co zrobić jeśli żaden środek dostępny na rynku nie usuwa zanieczyszczeń w dostateczny sposób? Czy jedynym sposobem jest wymiana płytek? Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników zdradziła nam domowe patenty, dzięki którym pozbędziemy się brudu i pleśni z zakamarków.
W Poznaniu rozpoczęto niezwykłą akcję ekologiczną. "Kreda wstydu" zwraca uwagę mieszkańców miasta na wyrzucane na ulice niedopałki papierosów. Dlaczego aktywiści je obrysowują, a nie zbierają?
Naukowcy z Uniwersytetu w Bergen po dwukrotnym przebadaniu płuc ponad 6 tys. osób doszli do wniosku, że kontakt z chemikaliami do sprzątania jest równie niebezpieczny jak wypalenie 20 papierosów dziennie. O przedstawienie szczegółów badań poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN chemiczkę Beatę Krasnodębską-Ostręgę z Wydziału Chemii UW. Czy wyniki ją zaskoczyły?