Materiał promocyjny

Podziemne korytarze, twierdza i smaczne odkrycia kulinarne. Poznaj niezwykłe atrakcje Kłodzka

Kłodzko - atrakcje
Źródło: Dzień Dobry TVN
Zima w Zieleńcu - ostatnie wejście sponsorowane
Zima w Zieleńcu - ostatnie wejście sponsorowane
Ferie 2024 – darmowe atrakcje dla dzieci i młodzieży
Ferie 2024 – darmowe atrakcje dla dzieci i młodzieży
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Ferie 2022 - raport z wybranych miast
Ferie 2022 - raport z wybranych miast
Ścianka wspinaczkowa pomysłem na ferie
Ścianka wspinaczkowa pomysłem na ferie
Zajęcia z beatboxu – pomysł na ferie
Zajęcia z beatboxu – pomysł na ferie
Zakopane - Jak nie narty, to co?
Zakopane - Jak nie narty, to co?
Bezpieczeństwo na stokach
Bezpieczeństwo na stokach
Fala turystów w górach
Fala turystów w górach
Na Dolnym Śląsku w Zieleńcu sprzyja piękna, zimowa pogoda, co jest powodem do radości dla turystów. Jednak wiele atrakcji czeka na nich także w Kłodzku oddalonym o zaledwie pół godziny drogi. Cenne wskazówki, dotyczące tego, co warto zobaczyć przygotowała dla naszych widzów Aleksandra Gwizdowska, kierowniczka Wydziału Rozwoju Miasta Kłodzko.

Atrakcje w Kłodzku

Ostatni weekend Projektu Zima spędzamy w stacji narciarskiej Zieleniec Sport Arena na stoku Gryglówka. Tam z Aleksandrą Gwizdowską, która opowiedziała o tym, co warto zobaczyć w Kłodzku, spotkał się Bartek Jędrzejak.

- Jedziemy na Twierdzę Kłodzko i tam nocne zwiedzanie. Widzimy życie żołnierzy pruskich, ale też wchodzimy w korytarze kontrminerskie. Możemy je zwiedzić w godzinę, a możemy w siedem dni - tłumaczyła kierowniczka Wydziału Rozwoju Miasta Kłodzko. To oczywiście nie jedyna atrakcja - Kłodzko ma też trasę podziemną. To są starodawne piwnice połączone tunelami, w których pokazujemy życie mieszkańców Kłodzka, kiedy chowali się przed różnymi wojnami.

W Kłodzku znajduje się też przepiękny most, który jest podobno starszy od Mostu Karola w Pradze. Na tym Polskim jest figurka, której dotknięcie zgodnie z legendą zwiastuje szczęście w miłości.

Smaczna kuchnia w Kłodzku

W Kłodzku można też zjeść smaczne, tradycyjne dania, które zostały przygotowane przy wykorzystaniu starych, sprawdzonych przepisów.

- Odkryliśmy świąteczny bigos z czerwonej kapusty. Jest to tradycyjna potrawa Kłodzka. Oprócz bigosu z czerwonej kapusty, polecam kłodzkiego pstrąga na patelni albo steka na kamieniu. Przepyszne - opowiadała Aleksandra Gwizdowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości