Mróz i śnieg nawiedzą Polskę. Mieszkańcy których województw muszą wyciągnąć kożuch z szafy?

Nawrót zimy w Polsce
Śnieg i mróz w Polsce. Gdzie?
Źródło: Erik Witsoe / EyeEm/Getty Images
Meteorolodzy zapowiadają powrót srogiej zimy. Pogodę w naszym kraju ukształtuje wir niżowy Kserkses. Jest on zwiastunem opadów śniegu oraz miejscowo deszczu ze śniegiem. W których województwach opady będą największe?

Zmiana pogody w Polsce

Synoptyczka tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek poinformowała, że wir niżowy Kserkses z centrum nad Oceanem Arktycznym mocno wpłynie na pogodę w Polsce. Fronty chłodne wkroczą do kraju w niedługim czasie. W piątek 24 lutego, od południa poczujemy ciepłe powietrze, które szybko zacznie być wypierane z zachodu przez masy chłodnego powietrza polarnego.

DD_20230219_Pogoda_Goral_REP_ok
Projekt Zima - Hotel Termy Bania
Źródło: Dzień dobry TVN

Ze względu na zróżnicowanie temperatur, opady deszczu zaczną przechodzić w opady deszczu ze śniegiem. To jednak nie koniec. Drugi front chłodny da o sobie znać w nocy z piątku na sobotę i w sobotę. Mokry śnieg będzie nam towarzyszył do końca soboty.

Opady w piątek i weekend

Nadciągające z północy masy arktycznego powietrza zapowiadają silne mrozy. Piątek 24 lutego przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Na północnym zachodzie i północy kraju zapowiadane są przelotne opady deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw. Temperatura sięgnie najwyżej od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 10 st. C w Małopolsce. Sobota również zapowiada się pochmurna, ale z większymi przejaśnieniami na południowym wschodzie. W górach spadnie do 5-15 cm śniegu. Termometry w najwyższym punkcie pokażą od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Niedziela przynieść ma lekkie rozpogodzenie. Prognozuje się przelotne opady śniegu do 1-2 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na zachodzie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Erik Witsoe / EyeEm/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz