Styl życia

Mistrz MMA zwiedził 75 krajów. "Łączę dwie piękne pasje, które myślę, że całkiem nieźle mi wychodzą"

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Bianka Zalewska
Połączył podróże z treningami

Piotr Pająk ma 32 lata i zwiedził już 75 krajów. Jego kanał na YouTube śledzi ponad 200 tys. osób. Na swoim koncie ma tytuł mistrza MMA, purpurowy pas w brazylijskim jiu-jitsu, czarny pas w kick-boxingu i kilkadziesiąt medali. Oprócz tego, że zwiedza świat i trenuje, często organizuje akcje pomocowe. 

Piotr Pająk o podróżach

Reporterka Dzień Dobry TVN, Bianka Zalewska ostatni raz rozmawiała z Piotrem ponad rok temu, gdy zorganizował zbiórkę i rozdawał żywność w Tajlandii. – To był dokładnie kwiecień rok temu. Pomagaliśmy przez cały miesiąc. Później pojechałem do Bangkoku i w czerwcu opuściłem Tajlandię, która bardzo opustoszała. Były restrykcje i wszystko pozamykane – tłumaczył sportowiec.

Pomimo trwającej pandemii podróżnik dalej przemierza świat. W tym roku zwiedził już 28 krajów. Był m.in. w Meksyku, Kolumbii, Stanach Zjednoczonych, Uzbekistanie, a obecnie przebywa w Pakistanie.

Poznaje świat i trenuje

Założeniem Piotra jest łączenie podróży z treningami. – To wszystko to są "Podróże Wojownika". Pod koniec roku chcę wrócić do Tajlandii, by się szykować do kolejnej walki. Łączę po prostu dwie piękne pasje, które myślę, że całkiem nieźle mi wychodzą – podkreślił w rozmowie z Bianką Zalewską.

I tu pojawia się pytanie - skąd ma pieniądze na podróże? Mężczyzna utrzymuje się bowiem ze swojego kanału na YouTube. –Ludzie pomagają, oglądają, a ja dzięki temu mogę też się realizować – przyznał.

Zaznaczył też, że lada chwila rusza w dwutygodniową wyprawę na motocyklu po Pakistanie, a następne leci na Sri Lankę ze "swoimi marzeniami i celami".

Który kraj szczególnie przypadł wojownikowi do gustu? Gdzie jest jego miejsce na Ziemi? Czy sytuacja w Afganistanie wpłynęła na Pakistańczyków? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Bianka Zalewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości