Styl życia

Patoparkowanie w Warszawie. "Pani ma problem z przejściem wózkiem"

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Piotr Wojtasik
Patoparkowanie, czyli chodniki nie dla pieszych
Patoparkowanie, czyli chodniki nie dla pieszych Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Mieszkańcy Mokotowa i Saskiej Kępy mają dość patoparkowania. Nie mogą wyjechać z osiedla, przejść z wózkiem po chodniku. - Co na to straż miejska? - zapytał Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN.

Patoparkowanie na warszawskim Mokotowie

Szymon Łukasik mieszka przy ul. Szturmowej w Warszawie i od dawna skarży się na kierowców nielegalnie zaparkowanych samochodów.

- To jest ulica, która po nieparzystej stronie jest objęta zakazem zatrzymywania się, ale notorycznie dzień w dzień jest oparkowana przez samochody, które stoją tam przez cały dzień. Często są to te same samochody - zauważył rozmówca Dzień Dobry TVN.

Mieszkaniec Mokotowa o zaistniałej sytuacji informował patrol. - Straż miejska przez aplikacje przyjmuje zgłoszenia. Natomiast rzadko, kiedy widzi się ją na Szturmowej pomimo tego, że auta stoją pod zakazem i na chodniku. I tak jak tutaj pani ma problem z przejściem wózkiem, tam jest dokładnie taka sama sytuacja. Przejść się nie da - dodał.

Saska Kępa. Piesi nie mogą korzystać z chodników

Z podobnym problem męczą się mieszkańcy Saskiej Kępy. Przez zastawione chodniki ruch na wąskich uliczkach jest utrudniony.

- My też mamy swoje samochody. To nie jest tak, że poruszamy się wyłącznie na piechotę lub na rowerach. (...) W środę, jak przyjeżdża śmieciarka, za nią ciągnie się korek 10-15 samochodów. Wszyscy trąbią, bo są niecierpliwi. Ludzie wychylają się z okien i drą się na tych, którzy trąbią. Robi się na tych ulicach sajgon - podkreśliła mieszkanka Saskiej Kępy.

Kolejna z rozmówczyń Piotra Wojtasika zauważyła, że większość zaparkowanych samochodów na terenie osiedla nie należy do sąsiadów. - Wiele jest takich osób, które przyjeżdżają i zostawiają tutaj na cały dzień samochód. Mam nadzieję, że szybko będzie wprowadzone parkowanie płatne i szybko rozwiążemy ten problem - przyznała.

Mieszkańcy Saskiej Kępy zadeklarowali, że nie dzwonią do służb z donosem na sąsiadów, a w sprawie osób obcych, które zastawiają chodniki, skrzyżowania lub wyjazdy z posesji.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości