Styl życia

Małżeństwa ze wspólną pasją. Poznaj pary, które połączyło rękodzieło, blog i wędkarstwo

Styl życia

Aktualizacja:

Wspólna pasja to coś, co bardzo mocno zbliża do siebie ludzi. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z parami, które połączyło hobby. Czy wspólna pasja daje gwarancję udanego związku? Czy w codziennym życiu łączonym z pracą i pasją jest jeszcze miejsce na bliskość?

Małżeństwo z pasją

Magda i Bartek Kaczmarkowie to małżeństwo z pasją. On tworzy drewniane łyżki z przepięknymi zdobieniami, ona szyje zabawki i ozdoby do dziecięcych pokoików. Jak zaczęła się ich przygoda z rękodziełem?

- Wszystko zaczęło się rok temu. Miałem dużo wolnego czasu i na prośbę żony zrobiłem łyżkę ze świętokrzyską czarownicą. Potem żona wrzuciła jej zdjęcie na Facebooka i tak się zaczęło - mówił w rozmowie z naszym reporterem Piotrem Wojtasikiem Bartek.

Jak powstaje taka łyżka?

- Wszystko zależy od tego, do czemu ma służyć. Na łyżkę użytkową najlepiej nadaje się drewno brzozowe. Jeśli łyżka ma być ozdobna i mieć fikuśny kształt najlepszy będzie orzech włoski lub amerykański, jesion, dąb - dodał.

Zdolności artystyczne ma także Magda, żona Bartka. Kobieta szyje zabawki i ozdoby dla dzieci. Jak przyznała, pomysł na ich wykonanie pojawił się w momencie, gdy na świat przyszło ich dziecko. Swoje prace pokazuje na Facebooku - Filcująca żaba. Skąd taka nazwa?

- Chciałam zrobić jakąś zabawkę dla naszego dziecka i jako pierwsza wyszła żaba, stąd wziął się pomysł na nazwę. Później zaczęłam robić napisy i karuzele, które można powiesić w dziecięcym pokoju - mówiła w rozmowie z naszym reporterem.

Zarówno Magda, jak i Bartek pracują zawodowo. Dopiero wieczorem mają czas, aby zająć się hobby i pobyć trochę ze sobą. Jak to wpływa na ich związek?

- Myślę, że to scala nas związek. Jesteśmy razem, wspieramy się. Staramy się też, aby znaleźć czas tylko dla siebie i wspólnie coś obejrzeć- dodała.

Jak wspólna pasja wpływa na związek?

Wspólną pasję mają także Agnieszka i Arek Kubale. Para poznała się podczas rozgrywania... partii chińczyka online. Rozmowa, którą wtedy rozpoczęli szybko przeniosła się do realnego życia i zaowocowała wspólnym dzisiaj hobby. Pan Arek jest zapalonym wędkarzem i samodzielnie wykonuje sztuczne muchy wędkarskie. Z czasem bakcyla chwyciła także pani Agnieszka. Dzisiaj ta pasja do łowienia ryb i tworzenia sztucznych przynęt jest tak silna, że zdecydowali się poszerzyć swoją wiedzę i wspólnie wybrali się na studia ichtiologiczne. Co sprawiło, że pani Agnieszka zajmuje się robieniem wędkarskich przynęt?

- Mnogość tematów do zgłębienia. To jest bardzo ciekawe, a że znamy się od blisko 20 lat i wiedziałam, że Arek od zawsze związany był z wędkarstwem. Tak naprawdę wyszło to bardzo naturalnie - mówiła w rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem pani Agnieszka.

Pasja połączyła także Jakuba i Annę Zając. Małżeństwo wspólnie prowadzi bloga, a ich uczucie zrodziło się w pracy.

- Jakub był moim szefem. Kończyłam akurat studia dziennikarskie, a Kuba organizował koncert i tak jakoś nasze drogi się połączyły - mówiła pani Anna.

Uczucie było na tyle silne, że para wybrała się na pierwszą randkę już po tygodniu znajomości.

- Spotykaliśmy w pracy i po pracy i tak się zaczęło - dodała pan Jakub.

A jak ich relacja przekłada się na pracę?

- Ania jest od rzeczy kreatywnych na naszym blogu, natomiast ja odpowiadam za marketing i logistykę. Myślę, że łączymy to ze sobą i tworzymy jeden zespół - dodał.

- Jak są dobre fundamenty i poza tą chemią jest też przyjaźń, to naprawdę można wszystko przetrwać - mówiła pani Anna Zając.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Agnieszka i Arek Kubale oraz Jakub i Anna Zając w Dzień Dobry TVN o wspólnych pasjach. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Tomasz Torres i Paulina Łaba pokazali wnętrza nowego domu. "Jesteśmy miłośnikami kolorów"

Tamara Arciuch wraca do telewizji w serialu "Tajemnica zawodowa". "Może on być inspiracją dla wielu kobiet"

Czy każdy związek czeka "skok w bok"? Ekspertka wyjaśnia, jak ustrzec się przed zdradą

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Piotr Wojtasik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości