Styl życia

Szyje niezwykłe poduszki w kształcie roślin. Skąd wziął się pomysł na taki nietypowy biznes?

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN Style
TVN Style "Pani Gadżet". Sezon 24, odc. 5.
TVN Style "Pani Gadżet". Sezon 24, odc. 5.
wideo 2/6

Anna Grochowska prowadzi nietypowy biznes. Kobieta szyje poduszki w kształcie roślin. O tym, skąd wziął pomysł na rozkręcenie takiego interesu oraz kto najczęściej robi u niej zakupy dowiecie się z rozmowy, którą przeprowadziła z nią Anna Nowak-Ibisz, czyli "Pani Gadżet".

Jak powstają poduszki w kształcie roślin?

Anna Grochowska mieszka w Łodzi i prowadzi firmę Leaf Pillows. Swoim klientom oferuje poduszki w kształcie roślin. - Różne gatunki roślin. Takie nam bliżej znane, jak ginkgo, czy już takie bardziej egzotyczne, jak monstery, kalatea albo syngonia - powiedziała pani Anna.

Kobieta w rozmowie z Anną Nowak-Ibisz wyznała, że inspiracją dla niej była jej przyjaciółka, a pierwszym liściem, który uszyła był liść alokazji. Pani Anna dodała, że poduszki kupują u niej przede wszystkim miłośnicy roślin. - To jest taka naprawdę bardzo duża grupa ludzi, zwłaszcza w internecie jest to dostrzegalne. Okres pandemii też bardzo rozwinął u nas ten zmysł potrzeby, żeby posiadać rośliny, żeby opiekować się czymś. Nie każdy mógł mieć zwierzątko, a roślinkę może mieć każdy - dodała.

"Pani Gadżet" w pracowni poduszek. Z czego powstają?

Pani Ania do szycia poduszek używa przede wszystkim weluru tapicerskiego. - To jest materiał, który jest przede wszystkim bardzo wytrzymały. Spotykamy go na meblach, na poduchach - powiedziała. Na tym jednak nie kończą się jego zalety. Welur jest odporny na plamy, do tego bardzo łatwo usuwa się z niego sierść zwierząt.

Jak wygląda projektowanie takiej poduszki? Skąd pani Ania czerpie inspiracje? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Materiał zrealizowany w ramach programu "Pani Gadżet" oraz akcji #kobiecybizneswTVNStyle. Więcej szczegółów na temat akcji znajdziesz pod tym linkiem.

"Pani Gadżet" - manufaktury. Gdzie i kiedy oglądać?

Kolejne odcinki programu "Pani Gadżet" emitowane są na antenie TVN Style w każdy czwartek o godz. 22:25. Powtórki programu można oglądać w soboty o godz. 14:45, w niedziele o 21:25 oraz w poniedziałki o 13:50 oraz w serwisie player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęcia głównego: TVN Style

Pozostałe wiadomości