Pandemia, kryzys, utrata pracy – rzeczywistość wielu rodzin w Polsce. Co przyniesie im kolejny dzień?

Styl życia

Aktualizacja:
SanyaSM/ Getty Images

Wykluczenie społeczne i niewydolność prowadząca do rozpadu rodziny to problem wielu Polaków. To właśnie w tych najsłabszych obecny kryzys uderza najboleśniej. Utrata pracy, brak środków do życia i całkowite zachwianie stabilności i bezpieczeństwa powoduje, że dzieci bardziej niż kiedykolwiek są narażone na zaniedbanie.

Dostrzeż problem

Przez ostatnie miesiące, kiedy dużo czasu spędzaliśmy w Internecie, na przeglądaniu mediów społecznościowych i oglądaniu telewizji, docierało do nas dużo informacji. Oczywiście, większość z nich dotyczyła pandemii. Jednak pojawiały się też takie, ukazujące, jak wiele jest potrzebujących i samotnych osób, które nie mają kogo prosić o pomoc. A bez niej nie przetrwają.

<<< Dowiedz się, jak możesz pomóc >>>

Bez wsparcia i pomocy

Kryzys dotknął i nadal dotyka najsłabszych. Jednak naprawdę wiele rodzin, z ogromnymi problemami zmagało się już dużo wcześniej. Mała Ania i jej młodszy braciszek, po śmierci rodziców znaleźli się pod opieką babci. Kobieta kocha swoje wnuki i opiekuje się nimi najlepiej, jak tylko potrafi, ale cierpi na cukrzycę i ma chore serce. Babcia obawia się, że niedługo nie starczy jej sił, żeby zapewnić opiekę ukochanym wnukom. Ania bardzo kocha swoją babcię i boi się o jej zdrowie. Przecież to jedyna rodzina jaką ma. Martwi się o to, że kiedy babci zabraknie, ona i jej braciszek zostaną rozdzieleni.

mat. prasowe

<<< Sprawdź, jak możesz pomóc rodzinom, które dotknął kryzys >>>

Jak im pomóc?

Stowarzyszenie „SOS Wioski Dziecięce” wspiera właśnie takie rodziny. Ty też możesz pomóc, przekazując comiesięczne darowizny. Dzięki Twojej pomocy na dziecięcych buziach pojawi się uśmiech, więc przekaż darowiznę już teraz.

Zobacz też:

#GaszynChallenge, czyli pompki na rzecz chorych dzieci. Zobacz, na czym polega popularna akcja charytatywna

Był artystą, teraz sprząta lasy. "Nauczyła mnie rodzina, żeby po prostu ciężko pracować"

Dwóch braci wyskoczyło z trzeciego piętra bloku. Chłopcy ratowali się przed pożarem

Autor: Adrianna Kowalczyk