Styl życia

Nauka języka angielskiego poprzez czytanie. "Na początek najlepsze będą książki dla dzieci"

Styl życia

Sposobów na naukę języka obcego jest wiele. Można zapisać się na zajęcia do szkoły językowej lub kupić samouczek. Innym rozwiązaniem będzie czytanie książek w języku, którego chcemy się nauczyć. Jakie lektury wybrać na początek? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Gumińską, śpiewającą lektorką języka angielskiego.

Jak nauczyć się języka angielskiego?

Metod nauki języka obcego jest wiele, dlatego warto przetestować kilka z nich i wybrać taką, która będzie dla nas najlepsza. Jedną z przyjemniejszych może być czytanie książek. - Na samym początku nie bierzmy się za czytanie jakiegoś dzieła w oryginale, bo na pewno nas zniechęci - mówiła w Dzień Dobry TVN Kamila Gumińska, śpiewająca lektorka języka angielskiego.

Na początek dobrym wyborem będą książki dla dzieci. - Są one pisane z myślą o dzieciach anglojęzycznych. Najlepiej zaczynać od tych najprostszych i stopniowo sięgać po te, których język jest bardziej rozbudowany - dodała. Ci, którzy czują się trochę pewniej z językiem mogą sięgnąć po trudniejsze pozycje, np. oryginale wydania danej książki ze słowniczkiem.

Osoby, które nie miały od dłuższego czasu kontaktu z językiem i nie bardzo wiedzą na jakim są poziomie mogą to bardzo łatwo sprawdzić. - Wystarczy wziąć do ręki książkę i zacząć czytać. Jeśli większość rozumiemy, to jest to książka dla nas - mówiła lektorka.

Czy oglądanie seriali pomaga w nauce języków?

Języka można się uczyć także podczas oglądania seriali. - Trzeba pamiętać, że seriale są bardzo różne. Takim absolutnym klasykiem, po który warto sięgnąć są "Przyjaciele" - mówiła. Jednak, aby ta nauka poprzez oglądanie serialu dała efekty, trzeba go oglądać z angielskimi napisami. - Nawet jeśli oglądamy coś w oryginale, ale z polskimi napisami nasz mózg przestaje "słuchać" i skupia się tylko na czytaniu - podkreśliła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Czy kolonie po długim czasie w domu to dobry pomysł? Psycholog: "Dzieci potraciły wiele umiejętności i kompetencji społecznych"

Nowy przedmiot w szkołach od przyszłego roku. "Młodzi ludzie czują głód tej wiedzy"

Powrót uczniów do szkoły nie taki łatwy, jak się wydaje. "Oni już nie wierzą dorosłym, że będzie dobrze"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości