Styl życia

Muzeum Iluzji w Krakowie. Tu zabawa łączy się z nauką. "Wystarczy oszukać trochę nasz mózg"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Bartek Jędrzejak
Pogoda na dziś
Pogoda na dziś Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Muzeum Iluzji w Krakowie to wyjątkowe miejsce, które łączy ze sobą magię i fakty naukowe. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak wybrał się tam, by pokazać widzom kilka zadziwiających atrakcji.

Muzeum Iluzji w Krakowie

Prezenter pogody Dzień Dobry TVN, Bartek Jędrzejak wybrał się z kamerami do Muzeum Iluzji w Krakowie. Jest to przestrzeń, w której iluzja łączy się z wynalazkami naukowymi i sztuką. Dodatkowo wyjątkowe doświadczenia edukacyjne wzbogacone są o interaktywną rozrywkę, dzięki czemu możemy się tam uczyć i bawić jednocześnie.

Jedną z atrakcji muzeum jest kula plazmowa, wynaleziona przez Nikolę Teslę. - Kula jest wypełniona gazem. Niesamowite jest to, że dotykając ją, ona zmienia swoje kształty, ręce dostają koloru, ale też pachną ozonem - komentuje Bartek Jędrzejak. Ekspozycja zawiera również jedną z pierwszych zabawek optycznych, która powstała w XIX wieku.

Bartek Jędrzejak w świecie iluzji

W krakowskim Muzeum Iluzji nie brakuje również pomieszczeń ze złudzeniami fizycznymi. - Wystarczy oszukać trochę nasz mózg i oczy, by wszystko wyglądało trochę inaczej - tłumaczy prezenter pogody.

Korzystając z wielu zjawisk naturalnych, twórcy wykreowali iluzje mogące zmylić najbardziej spostrzegawczych obserwatorów. Ekspozycja zmienia się na bieżąco, co roku do kolekcji przybywa kilka nowych eksponatów, a zespół muzeum nieustannie bada świat nauki i sztuki w poszukiwaniu nowych rozwiązań.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Bartek Jędrzejak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości