Styl życia

Walczą ze stereotypami. "Słyszałam, że kobiety na motocyklu to są babochłopy"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
A. Myśliwiec, S. Repeła
Piękne i bestie
Dzień Dobry TVNPiękne i bestie

Motocyklistki z zamiłowania, a na co dzień pracują w hurtowni, biurze czy w karetce pogotowia. Chcą przełamać stereotypy dotyczące kobiet, które jeżdżą na dwóch kółkach i organizują wystawę zdjęć.

Kobiety na motocyklach

Ewa, Kamila i Ania chcą pokazać, że motocykl to nie jest pojazd wyłącznie dla mężczyzn. Chcą raz na zawsze przełamać stereotypy dotyczące kobiet, które uwielbiają jeździć na dwóch kółkach.

- Słyszałam wiele razy, że kobiety na motocyklu to są babochłopy, różne takie rzeczy, że to jest hobby tylko dla facetów - powiedziała Ewa Łukaszewska, motocyklistka.

- Rzeczywiście, ja się z tymi stereotypami spotykam, ponieważ bardzo dużo jeżdżę sama i na przykład pani na stacji paliw widząc, że idę z kaskiem w ręku, zapytała czy dwie kawy dla mnie - dodała Anna Ślakowska, motocyklistka.

Kamila Kwaczyńska wyznała, że motocykle w jej życiu były od dziecka. Jej rodzina jeździła takimi pojazdami i to była dla niej najlepsza rozrywka. Zdjęcia, które zapoczątkowały tworzenie wystawy zrobiła jej mama.

- Na motocyklach jeździli moi dziadkowie, jeździ do dzisiaj wujek, więc gdzieś tam na plecaku zawsze siedziałam, jeździłam z nimi. Najlepsza zabawa była, jak mnie posadzili za kierownicą. Dla mnie nie potrzeba było innych zabawek - wyznała.

Projekt "Piękne i bestie"

Teraz tworzą wspólnie projekt "Piękne i bestie". W pięknych, kobiecych strojach, w pełnym makijażu i szpilkach chcą pokazać zupełnie inne oblicze motocyklistek. Kamila Kawczyńska za pomocą fotografii pokazuje świat ze swojej perspektywy.

- Chciałam zdecydowanie połączyć tę delikatność i zwiewność kobiecą z motocyklem. Założenie było takie, że modelkami będą kobiety, które czynnie jeżdżą motocyklami - podkreśliła Kamila Kwaczyńska.

Anna Ślakowska namówiła także do wystąpienia w sesji swoją córkę, którą zaraziła tą pasją.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: A. Myśliwiec, S. Repeła

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości