Styl życia

Mariusz Wlazły poszedł na studia. "Chce zwiększać psychiczny potencjał sportowców"

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Mariusz Wlazły - student psychologii
Dzień Dobry TVNMariusz Wlazły - student psychologii

Mariusz Wlazły jest jednym z najwybitniejszych polskich sportowców. Mimo ogromnych sukcesów na tym polu zawodnik nie spoczywa na laurach. Już niedługo mężczyzna rozpocznie nowe studia. Dlaczego się na nie zdecydował? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Mariusz Wlazły idzie studia

Mariusz Wlazły jest siatkarzem. Niegdyś grał w reprezentacji Polski, teraz jest zawodnikiem klubu Trefli Gdańsk. Mimo ogromnych sukcesów sportowych zawodnik nie ma zamiaru spocząć na laurach i dalej chce się rozwijać. Już w październiku siatkarz rozpocznie studia psychologiczne. - Mając za sobą wielkie doświadczenia sportowe i pracę z różnymi ludźmi odkryłem, że moje zachowanie ma duży wpływ na innych. Postanowiłem podzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem, a do tego potrzebne są mi narzędzia. Chce w ten sposób zwiększać psychiczny potencjał sportowców - mówił w rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem Mariusz Wlazły.

Sportowiec wyznała, że rozpoczęcie studiów nie jest równoznaczne z końcem kariery sportowej. - Przy dobrej organizacji można wszystko pogodzić. Nie ukrywam, że liczę na indywidualny tok studiów. W ten sposób będę mógł zdobywać wiedzę i dalej być czynnym sportowcem - dodał zawodnik.

Jak na wyniki sportowca wpływa praca z psychologiem?

Kontakt i współpraca zawodnika z psychologiem ma ogromne przełożenie na jego sukcesy w sporcie. - To, jak ważna jest ta relacja, można przyrównać do meczu tenisa, w którym naprzeciw siebie stają zawodnicy o identycznych umiejętnościach. Jeśli są tak samo dobrzy, to każde ich starcie powinno kończyć się remisem, ale tak nie jest - mówił zawodnik. W jego ocenie w pewnym momencie do głosu dochodzą kwestie psychologiczne. - Mental jednej osoby jest silniejszy. Jeśli umie działać mimo stresu i presji wygrywa - dodał.

Podczas rozmowy z Mariuszem Wlazłym musiało się pojawić pytanie o występ polskiej reprezentacji na Olimpiadzie w Tokio, gdzie nasi zawodnicy polegli w ćwierćfinale. Co odpowiedział? Jak ocenia grę Polaków? Dowiecie się tego z dalszej częściej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości