Ksiądz odpowiedział na pytanie o pogrzeb. "Myślę, że to jest zabobon"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiele osób nie wierzy, że jest księdzem
Wiele osób nie wierzy, że jest księdzem
Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowej
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Ksiądz Piotr Jasiewicz jest popularnym duchownym w mediach społecznościowych. Pokazuje, jak wygląda jego życie od kulis, chętnie też odpowiada na pytania swoich obserwatorów. Jedna z internautek zapytała o przesąd dotyczący pochówku bliskich. Ksiądz udzielił wyczerpującej odpowiedzi.

Ksiądz na TikToku

W mediach społecznościowych coraz częściej pojawiają się przedstawiciele zawodów, którzy wydawać by się mogło, że stroną od internetowej rozrywki. Na takich platformach, jak TikTok coraz jest coraz księży. Wyjaśniają oni kulisy wiary i rozwiewają wątpliwości młodych ludzi, chętnie zadających im pytania.

Księdza Piotra Jarosiewicza śledzi niemal 300 tysięcy osób. Niedawno usłyszał bardzo ciekawe pytanie dotyczące śmierci i pochówku, a właściwie przesądu, w który wciąż wierzy wiele osób. Internautka opisała, że niektórzy, szczególnie na wsiach, wierzą, że zmarły musi zostać pochowany przed niedzielą. Jeśli tak się nie stanie, może "pociągnąć" kogoś za sobą. Duchowny postanowił udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

- Kilka myśli. Pierwsza najważniejsza: Bóg jest panem i życia i śmierci, więc Bóg decyduje kiedy się rodzimy i kiedy umieramy. Druga myśl ważna, że pismo święte mówi, że w momencie, w którym umieramy, wychodzimy z rzeczywistości czasu. Jeśli ta dłoń wyszła za ekran, to ona nie zniknęła, tylko wyszła poza ekran. Więc my tutaj jesteśmy w kategoriach czasu, ale pismo święte mówi, że w momencie, w którym umieramy, już nie podlegamy czasowi. Czyli czy jest to niedziela, czy poniedziałek, czy wtorek, czy środa, pismo święte mówi, że jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jest jak jeden dzień (…). Trzecia rzecz: zmarły nie ma takiej mocy jaką ma Bóg, więc myślę, że to jest zabobon - podkreślił.

Temat pochówku poruszył komentujących

Dla jednych to pytanie było co najmniej dziwne, a inni podkreślali, że doskonale znają ten przesąd, a co więcej wierzą w niego. - Mam już ponad 40 lat. W nas na wsi niestety to się sprawdza. Zawsze! - napisała jedna z Internautek. - U nas się sprawdziło - dodała kolejna.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło: Lelum.pl

Źródło zdjęcia głównego: Royalty-free/Getty Images/TikTok

podziel się:

Pozostałe wiadomości