Wnuk Wiesława Ochmana podbija rynek muzyczny. "Przy dużym wkładzie pracy może zaistnieć na scenie operowej"

Krystian Ochman – talent zapisany w genach
Krystian Ochman jest wnukiem słynnego śpiewaka operowego Wiesława Ochmana, więc talent ma w genach. By go szlifować, porzucił życie w USA i rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach. Niedawno zrobiło się o nim naprawdę głośno, kiedy podbił rynek muzycznym swoim debiutanckim singlem. Reporterka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z nim, żeby zapytać, jak właściwie to wszystko się zaczęło.

Kim jest Krystian Ochman?

Artysta dopiero niedawno zaistniał w polskiej branży muzycznej. Wszystko za sprawą niesamowitego głosu i singla "Światłocienie".

- Pierwszy raz zaśpiewałem w wieku 14 latach . Dziadek zawsze mówił mi, co myśli o moim śpiewie. Słyszał, że jest wielki potencjał i bardzo mu się to podobało. To właśnie dziadek zaproponował mi, żebym przyjechał do Polski i studiował śpiew - powiedział Krystian w rozmowie z Kingą Burzyńską.

Krystian Ochman wyjechał z USA do Polski

Krystian Ochman urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale po latach zdecydował się wrócić do kraju, gdzie urodzili i wychowali się jego rodzice. Wokalista za namową dziadka spróbował swoich sił i przystąpił do egzaminów na Akademię Muzyczną w Katowicach. Obecnie kształci swój głos pod okiem cenionych profesorów.

- Talent ogromny. Krystian jest obdarzony głosem tenorowym, lirycznym. Bardzo dobry słuch ma. Przy dużym wkładzie pracy on może zaistnieć na scenie operowej - stwierdził nam prof. dr hab. Jan Ballarin, wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Mama Krystiana początkowo nie była zbyt ochoczo nastawiona do wyjazdu syna do Polski. Po czasie zmieniła jednak zdanie. Wokalista przez pandemię, prawie dwa lata nie widział już swoich bliskich.

- Gdybym powiedziała "nie", to by był wściekły na mnie. Powiedziałam, żeby spróbował - powiedziała Dorota Ochman, mama Krystiana.

- Uważam, że to był wspaniały pomysł, żeby wyjechał do Polski i studiował - dodał Maciej Ochman, tata Krystiana.

Wnuk wybitnego Wiesława Ochmana

Młody artysta zaufał dziadkowi, który ma doświadczenie w branży muzycznej. Wiesław Ochman zdradził, że chętnie spróbowałby swoich sił w duecie z wnukiem.

- Wszystko przed nami. Jeśli chodzi o sztukę, lepiej jest mieć coś przed sobą niż za sobą - usłyszeliśmy od artysty.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Kinga Burzyńska

podziel się:

Pozostałe wiadomości