Styl życia

Klub fitness w obliczu nowych obostrzeń. "Zapraszamy na nabożeństwa Kościoła Zdrowego Ciała"

Styl życia

Rob Melnychuk/ Getty Images

W związku z trwającą pandemią i nowymi postanowieniami rządu, od soboty, 17 października swoją działalność muszą zawiesić kluby fitness, baseny i siłownie. Pewien krakowski klub postanowił jednak utrzymać działalność, ale na innych zasadach. Jakich?

Siłownia na przekór obostrzeniom

15 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia. Jednym z nich jest zawieszenie działalności basenów, aquaparków oraz siłowni i klubów fitness - zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej, które wchodzi w życie od 17 października. I chociaż mogłoby się wydawać, że jest to sytuacja bez wyjścia, to krakowska siłownia "Atlantic Sports Fitness Siłownia Squash Klub" pokazuje, że zawsze można znaleźć rozwiązanie i to zgodne z prawem.

Skoro nie mogą funkcjonować siłownie - w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy SKLEP ATLANTIC ze sprzętem do ćwiczeń (…) zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny

- czytamy na Facebookowym profilu.

Jak wynika z nowych obostrzeń w klubach fitness nie mogą także odbywać się zajęcia sportowe. Jakie rozwiązanie na to znalazł Atlantic?

Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. "Kościół Zdrowego Ciała". Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne

- wyjaśniają.

W tej krakowskiej placówce dotychczas można było grać w squasha. Managerka uspokaja – to nadal będzie możliwe.

Na squashu natomiast mamy codziennie specjalne zawody sportowe bez udziału publiczności

- napisała.

Walka o przetrwanie branży fitness

Powyższe rozwiązania są zgodne z prawem. Pewnie u niektórych wywołają uśmiech, jednak działanie krakowskiego klubu Atlantic pokazuje tylko, jak silnie branża fitness musi walczyć o przetrwanie. To tysiące osób, które z dnia na dzień straciły pracę.

Przecież jeśli ktoś nie chce przychodzić do klubu to nie musi! Dlaczego zatem zamyka się miejsca, w których dba się o zdrowie i kondycję ludzi, oraz przestrzega wszystkich zasad sanitarnych?! My nie tylko walczymy o zdrowie! My teraz walczymy o przetrwanie! O nasze miejsca pracy! O ludzi, którzy wrócili i stęsknili się za nami! O możliwość wyboru!

- czytamy.

Właścicielka siłowni we Francji rozpoczęła strajk głodowy. "Kolejne jej zamknięcie uważam za całkowicie bezzasadne". Zobacz wiedo:

Zobacz też:

Aktywny weekend gwiazd. Ania Kalczyńska pobiła życiowy rekord

3 lata temu trenował balet, a teraz jest mistrzem Polski w mini żużlu. "Bardzo kocham to, co robię"

Niezwykła historia paraolimpijczyka. "Amerykański sen w polskim wydaniu niewidomego pływaka"

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości