Mamut, nagrobek i mężczyzna w welonie. Z jakich nowych emotikonów będziemy mogli korzystać w 2020?

Ludzie z ikonkami emoji zamiast głów
Dzień emotikona. Świętuj go razem z nami. Skąd się wzięło to słowo?
Źródło: fot.Rawpixel/Getty Images
Nowy rok niesie ze sobą również zmiany w… emotikonkach. Konsorcjum Unicode zatwierdziło listę nowych symboli na 2020 rok. To aż 117 obrazów, które mają urozmaicić nasze czatowanie. Niektóre z nich mogą wzbudzać kontrowersje.

Propozycje nowych znaków i wszystkich ich wariantów możemy poznać dzięki emojipedii . Wśród wprowadzanych ilustracji znalazły się uśmiechnięta buźka z łezką, humorystyczna maska z wąsami oraz zwierzęta. Jednak w tym roku najważniejszą zmianą jest wprowadzenie transpłciowych wersji grafik.

Emotikon? Co to takiego?

Emotikony to graficzne wiadomości, których używamy codziennie. Są to obrazki wyrażające nasz obecny nastrój czy też to, w jakich sytuacjach się znajdujemy. Na stałe zakorzeniły się w świadomości użytkowników Internetu i ciężko wyobrazić sobie dłuższą wymianę zdań bez pojawiających się tam emotikonek. Jest to na tyle ważny element w konwersacji, że niejednokrotnie można spotkać się z sytuacją, kiedy nasz rozmówca zapyta „czy coś się stało?” jeśli wcześniej nie użyjemy emoji. Czy Wy też to zaobserwowaliście? Konsorcjum Unicode ogłosiło listę nowych znaków, które zostaną wprowadzone na smartfony w tym roku.

Emoji wersja 13.0

Najnowsza aktualizacja ma wprowadzić łącznie 117 nowych emotikonek. 62 z nich będą stanowić zupełnie nowe grafiki, natomiast pozostałe 55 to ich warianty płci oraz koloru skóry. Część z nich to tradycyjnie dodatkowe elementy w kategorii zwierzęta, np. niedźwiedź polarny, foka, karaluch, mamut czy wiewiórka. Tegoroczne nowości przewidują również akcent transpłciowości, tj. flaga oraz specjalnie utworzony znak, dzięki któremu społeczność o innej tożsamości płciowej będzie mogła identyfikować się w sieci, do tego mężczyzna w welonie, czy kobieta w smokingu ślubnym. Pojawią się również takie nietypowe emotki jak nagrobek, akordeon, łapka na myszy czy bumerang.

Zobacz też:

Autor: Bartosz Tomaszewski

podziel się:

Pozostałe wiadomości