Styl życia

Katarzyna Meller wyjechała na Teneryfę sprzedawać mieszkania. Czy nieruchomości są tam tańsze niż w Polsce?

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Rzuciła wszystko i wyjechała na Teneryfę
Rzuciła wszystko i wyjechała na Teneryfę Dzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNRzuciła wszystko i wyjechała na Teneryfę

Katarzyna Meller postanowiła całkowicie odmienić swoje dotychczasowe życie. Kobieta zdecydowała się wyjechać na Teneryfę, gdzie aktualnie zajmuje się sprzedażą nieruchomości. Dlaczego wybrała akurat tę wyspę i zmieniła branżę? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Katarzyna Meller o życiu na Teneryfie

Historia Katarzyny Meller jest świetnym przykładem na to, że można zmienić swoje życie w każdym wieku i okolicznościach. Mając 45 lat, postanowiła spakować swoją rodzinę i wyprowadzić się na Teneryfę. Kobieta przez znaczną część życia zajmowała kierownicze stanowiska w wielkich korporacjach w Polsce. Dlaczego zdecydowała się na tak radykalny krok?

- Myślę, że tę zmianę spowodował covid i ten półroczny lockdown. Wtedy wyjechaliśmy do naszej chałupy na Mazurach, jak tylko zamknęli szkoły. Wiedzieliśmy, że do szczęścia potrzebna jest nam rodzina i przyroda - opowiada- Przyjechaliśmy tylko na tydzień, na sylwestra rok temu. Tak nam się spodobało, że stwierdziliśmy, że coś trzeba wymyślić, by na rok spróbować tu żyć - dodaje.

Ceny nieruchomości na Teneryfie

Katarzyna nie ukrywa, że przeprowadzka na Teneryfę wiązała się dla niej z dużymi zmianami. - Dla mnie tu wszystko było nowe - wspomina. Kobieta na miejscu rozpoczęła naukę języka hiszpańskiego. - Tak chciałam tu mieszkać, że byłam gotowa zostać kelnerką, czy nauczycielką angielskiego - dodaje.

Ostatecznie Katarzyna Meller podjęła pracę jako agentka nieruchomości. Ofertę pracy znalazła na jednym z portali ogłoszeniowych. - Mnie to zaciekawiło, ja się lubię uczyć. Doszłam do wniosku, że w branży nieruchomościowej, znając kilka języków, mogę dać sobie świetnie radę - podkreśla.

Ile według niej wynoszą koszty mieszkania na Teneryfie? - Nieruchomości są, mam wrażenie, tańsze niż w Polsce w tym momencie. Jest to dobra opcja na inwestycję i wakacje jednocześnie - wyjaśnia. - Mieszkanie z jedną sypialnią z widokiem za morze, można kupić już od 80 tysięcy euro - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości