Mama ratownik w offroadowej karetce. "W bagnach byliśmy zatopieni do połowy szyby"

Dzień Dobry TVN
Judyta Moskała jest prawnikiem i ratownikiem medycznym. Kobieta stworzyła zespół medyków, który jeździ na rajdy samochodowe i udziela zawodnikom pierwszej pomocy. Co sprawiło, że wybrała dla siebie taką drogę?

Offroadowe karetki

Judyta Moskała zajmuje się zabezpieczaniem rajdów terenowych od ponad dziesięciu lat. - Pokonywaliśmy przeróżne tereny. Począwszy od wielkich bagien, w których byliśmy zatopieni do połowy szyby, przez piaski pustyni. Zdarzało się, że musieliśmy łopatami odkopywać karetki, przejeżdżać przez drzewa czy budować mosty, aby móc przeprawić się przez rzekę - mówiła w rozmowie z naszą reporterką Judyta.

Samochody, które służą za karetki podczas rajdów, zostały specjalnie wzmocnione i dostosowane do trudnych warunków. - Jeździmy po bardzo trudnym terenie i może się zdarzyć coś takiego jak rolka, czyli dachowanie. Dlatego nasze karetki mają specjalnie wzmocnione ściany. Do nich zostały dołączone listwy, do których doczepiony jest sprzęt - mówił Grzegorz Hummel, ratownik KKP.

Judyta, kiedy nie jest na rajdzie, pracuje, jako ratownik medyczny i kierowca karetki pogotowia w Oleśnicy. - Judyta bardzo dużo gada, żartuje. Z nią czas leci naprawdę szybko - mówił Konrad Wasilewski, ratownik.

Mama ratownik

Mimo że Judyta wykonuje niezwykle trudny i wymagający zawód, to ma w sobie jeszcze dość energii, aby zająć się córkami. - Jest wspaniałą matką. Potrafi mimo wielkiego zmęczenia i długich godzin spędzonych w pracy, znaleźć w sobie energię, aby spędzić z dziewczynami pełne atrakcji popołudnie - mówił Jakub Moskała, mąż Judyty.

Skąd kobieta czerpie siły? - Myślę, że trzeba przede wszystkim realizować siebie i swoje marzenia. To jest coś, co napędza do działania i do bycia fajną mamą - dodała Judyta.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Dagmara Kowalczyk, Sylwia Witas

podziel się:

Pozostałe wiadomości