Styl życia

Imieniny Barbary. Jakimi kobietami są Baśki?

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Barbary i Basie, dziś Wasze święto!
Dzień Dobry TVNBarbary i Basie, dziś Wasze święto!

4 grudnia imieniny obchodzą wszystkie Barbary. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Barbarą Marcinkowską, pięściarką oraz Barbarą Garstką, aktorką o tym, czy lubią swoje imię i kto je dla nich wybrał.

Kto wybrał dla nich imię?

Barbara Garstka, aktorka wyznała, że imię wybrała jej mama. - Zawsze bardzo się jej to imię podobało. Pochodzę ze Śląska, tam imię jest bardzo popularne i hucznie świętuje się jej imieniny Barbary. Urodziłam się w Katarzynki, a zostałam Barbarą. Myślę, że to imię bardzo do mnie pasuje - mówiła w Dzień Dobry TVN aktorka.

W przypadku Barbary Marcinkowskiej, pięściark,i o wyborze imienia zdecydowała babcia. - Był duży nacisk. Mam czwórkę rodzeństwa i żadne imię się babci nie podobało. Byłam zawsze ukochaną wnusią, która miała imię nadane przez babcię - mówiła zawodniczka.

Czy lubią swoje imię?

Szacuje się, że imię Barbara nosi w Polsce około pół miliona kobiet. Czy nasze gościnie często spotykają swoje imienniczki i czy w ogóle lubią swoje imię? - W szkole na dwanaście klas były chyba tylko dwie Barbary. Wtedy imię było rzadko spotykane, teraz jest ich chyba więcej Basiek. Za granicą, że jest ono bardzo popularne i wszyscy miło na nie reagują - mówiła Barbara Garstka.

Jak chcą, żeby się do nich zwracać? - Basia, Barbara. Chociaż kiedyś nie lubiłam tego pełnego imienia. Wszędzie byłam jedna. Zawsze było dużo Julek i innych popularnych imion. Jak byłam młodsza to uważałam swoje imię za staroświeckie - mówiła Barbara Marcinkowska, pięściarka.

Zgodnie z księgą imion Barbara jest spokojna, pewna siebie, niezwykle dobra oraz lubi otaczać lubi opieką. Czy nasze gościnie też mają takie cechy? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości