Styl życia

Poznajcie nastolatków, którzy na koncie mają już okrągłe sumy. " W wieku 15 lat można być bogatym"

Styl życia

Coraz częściej młodzi ludzie dążą do szybkiego usamodzielnienia się. Nie chcą do późnego wieku mieszkać z rodzicami i prosić ich o pieniądze. Zamiast tego sami otwierają swoje biznesy i uniezależniają się finansowo. Jak więc zostać bogatym nastolatkiem?

Filip Litewka i jego marka odzieżowa

Filip od zawsze marzył o tym, by samemu rozwinąć skrzydła i pozwolić sobie na życie, jakiego pragnął. Żeby zrealizować swoje cele, otworzył markę odzieżową. Dziś prowadzi ją razem z przyjacielem.

- Zawsze chciałem stać się samodzielny i niezależny finansowo. Moim marzeniem było mieszkanie samemu i stworzenie swojego biznesu - powiedział w Dzień Dobry TVN Filip Litewka, właściciel marki ubrań.

- Filio był zawsze kreatywny. Otworzył teraz nowy projekt, czyli markę ubrań. Stwierdziłem, że przyda mu się pomoc w tym, w czym ja jestem dobry, czyli w marketingu. To mój konik od zawsze. Dzisiaj do zarabiania pieniędzy nie potrzeba dużo. Wystarczy mieć telefon i można to zrobić na mnóstwo sposobów. W wieku 15 lat można być bogatym, są przykłady na to - zapewniał Konrad Witkowski, wspólnik Filipa.

Jak nastolatkowie dzielą się obowiązkami?

- Ja zajmuję się zarządzaniem sprzedażą i kontaktem ze szwalnią, a Konrad marketingiem, prowadzeniem social mediów oraz pakowaniem - mówił Filip.

- W tym roku piszę maturę i udaje mi się to łączyć z pracą z Filipem - dodał jego kompan.

Zuzanna Wiśniewska żyje z tańca

W tym roku kończy 21 lat, a już ma na swoim koncie spore osiągnięcia. Pasja pozwoliła jej nie tylko kreatywnie się rozwijać, ale także usamodzielnić.

- Moja przygoda z tańcem zaczęła się w 2009 r., kiedy miałam 9 lat, czyli byłam jeszcze małą dziewczynką. Zaczęło się na podwórku z koleżankami. W wieku 16 lat miałam możliwość, żeby zacząć pracować jako instruktor tańca. To dało mi możliwość usamodzielnienia się - opowiadała Zuzanna Wiśniewska, instruktorka tańca.

- Pieniądze pozwoliły mi pojechać m.in. na duży turniej taneczny, na który zarobiłam. Taniec to nie jest tania sprawa - zaznaczyła nasza rozmówczyni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Ludwik Lis

Pozostałe wiadomości