Styl życia

Jak zapakować walizkę na święta? Proste i skuteczne rady ekspertki

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Triki na pakowanie ubrań od guru porządkowania
Triki na pakowanie ubrań od guru porządkowaniaDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Sophie Liard to guru porządków. Doskonale wie, jak maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Autorka książki "The Folding Lady. Poskładaj się" opowiedziała w Dzień Dobry TVN, w jaki sposób zapakować walizkę na świąteczny wyjazd. Jej rady pomogą oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów.

Jak spakować ubrania?

W naszej walizce nie może zabraknąć torebek ułatwiających organizację jej zawartości - uważa międzynarodowa Sophie Liard, gwiazda ds. porządku. Powinny być one dobrane do rozmiaru bagażu. Ważny jest też sposób, w jaki składamy swoje ubrania. - Najpierw należy schować boki, następnie złożyć na pół i zawinąć w rulon - tłumaczy ekspertka.

- Jeżeli pakujemy się na krótką wycieczkę, to układając ubrania w ten sposób, od razu widzimy, gdzie się znajdują. Dzięki temu mniej czasu poświęcamy na ich szukanie - podkreśla. Skąd guru porządkowania czerpie swoje inspiracje? Gdzie zdobyła swoje umiejętności?

Dlaczego warto dbać o porządek?

Pierwsze doświadczenie udało jej się zdobyć już w wieku 16 lat. - Bardzo mi się to spodobało, kiedy pracowałam w sklepie z ubraniami - wspomina. Swoją wiedzę przeniosła do sieci, dzięki czemu zdobyła międzynarodową sławę. - Nagle wszyscy chcieli oglądać to na TikToku - opowiada Sophie w Dzień Dobry TVN.

- Zaczęłam to pokazywać. Ustawiłam kamerę, układałam ciuchy moich dzieci, a potem pojawiały się uwagi i komentarze - dodaje specjalistka. Jej zdaniem dbanie o porządek poprawia jakość życia. Sami możemy wybrać, które rady sprawdzą się w naszym przypadku. - Niektórzy składają wszystko, inni tylko swetry czy jeansy, a jeszcze inni bieliznę - wskazuje. Zaznacza przy tym, że jej twórczość niczego nie narzuca, a pokazuje jedynie narzędzia warte uwagi w planowaniu organizacji swojej przestrzeni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości