Hobby

Tworzy niezwykłe łóżeczka dla dzieci. "Nie traktuję tego jako pracy i mam nadzieję, że tak zostanie"

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
R. Męczykalski, S. Witas
Ekspert łóżeczkowy, strugacz zawodowy
Ekspert łóżeczkowy, strugacz zawodowyDzień Dobry TVN
wideo 2/2

Adam Kubacki łóżeczka dla dzieci, przypominające dzieła sztuki. Dla kogo zrobił pierwsze z nich? Kto kupuje jego prace? Dowiecie się tego z naszego reportażu.

Tworzy niezwykłe łóżeczka dla dzieci

Adam Kubacki potrafi wyczarować z drewna prawdziwe cuda. Mimo że łóżeczka, które wychodzą spod jego ręki, przypominają dzieła sztuki, to mężczyzna nie uważa się za artystę. - Gdybym powiedział, że jestem rzeźbiarzem, to Michał Anioł by się przewrócił w grobie. Więc jestem strugaczem - mówił pan Adam.

Mężczyzna wykonuje meble wyłącznie z drewna. - Punktem wyjścia jest łóżko, a jakiego będzie ono kształtu. To może być żelazko. Przede wszystkim to są pojazdy. (...) Ja się w ogóle bawię drewnem - podkreślał. Warto dodać, że efekty tej zabawy mają już światowy zasięg. Mężczyzna robi meble m.in. dla dzieci polskich gwiazd i znanych ludzi z różnych krajów. - (...) Okazało się, że mój wyrób trafił na dwór, nazwijmy to, księżniczki duńskiej - powiedział pan Adam.

Adam Kubacki i jego drewniane łóżeczka

- Każdy mężczyzna musi zrobić trzy rzeczy. Zbudować dom, zrobić synka, posadzić drzewo. To ja sobie jeszcze dołożę i zbuduję łóżeczko. (...) Zbudowałem garbusa. To było 16 lat temu i o zgrozo, było to ze starego mebla, do wyrzucenia - wspominał.

Jak zaznaczył, przez wiele lat zajmował się zupełnie czymś innym, tj. konstrukcją odzieży dla dzieci. - Z wykształcenia jestem konstruktorem, ale odzieży. Wszystko, co robię, jest związane z dziećmi - dodał. Mężczyzna wyznał, że "do końca życia będzie chodził w krótkich spodenkach". - Nie traktuję tego jako pracy i mam nadzieję, że tak zostanie - podsumował.

Co jeszcze buduje pan Adam? Jaką maszynę ma swoim podwórku? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie widziałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: R. Męczykalski, S. Witas

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości