Hobby

Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec podbiła wybrzeże Costa Brava. Sukces polskich artystów

Hobby

Autor:
Michalina
Kobla
Orkiestrowo budzimy się w weekend
Orkiestrowo budzimy się w weekend Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Mieszkańców centrum Warszawy mogły obudzić dziś dźwięki wielu instrumentów. A przynajmniej tych, z których korzystają muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec. To właśnie oni gościli dziś w Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedzieli o swoim nietuzinkowym sukcesie. Przed wizytą dali pokaz swoich umiejętności na rogu Hożej i Marszałkowskiej.

Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec podbiła wybrzeże Costa Brava

Obecni w programie artyści wzięli udział w V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana. Sama obecność na tak prestiżowym wydarzeniu w otoczeniu pięknego krajobrazu wybrzeża Costa Brava dla wielu byłaby spełnieniem marzeń. Tymczasem Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec, pod batutą Bartłomieja Pięty, wraz z mażoretkami "Szafir" odniosła zwycięstwo we wszystkich kategoriach konkursu.

- Taką najważniejszą konkurencją jest konkurs sceniczny. Tutaj najważniejsze jest pokazać orkiestrę ze wszystkich stron, wszystkie możliwości orkiestry, brzmienie, artykulacja, tonacja i dobór repertuaru, który jest bardzo ważny - wytłumaczył dyrygent Bartłomiej Pięta.

Muzycy i mażoretki

Warto pamiętać, że wygraną zapewnił grupie nie tylko talent muzyczny, ale również nieprzeciętna koordynacja ruchowa. Jak połączyć granie na instrumentach z układem choreograficznym?

- Najpierw pracujemy osobno z mażoretkami, potem osobno z orkiestrą, oczywiście orkiestra musi to bardzo dobrze pamięciowo umieć zagrać, bo oni muszą chodzić, muszą grać, stroić się dobrze i do tego muszą jeszcze uważać, żeby nie uderzyły ich mażoretki - wyjaśniała Małgorzata Prowda, instruktor tańca i choreograf.

Praca mażoretek jest wyjątkowo skomplikowana, ponieważ łączy w sobie elementy tańca i gimnastyki. Na czym dokładnie polega? Sprawdź w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości