Finanse i Praca

Mają 3 małych dzieci i 3 kredyty. Jak sobie radzą z wysokimi ratami i inflacją?

Finanse i Praca

Autor:
Katarzyna
Oleksik
„Życie na kredycie” – nowy program TTV
„Życie na kredycie” – nowy program TTVDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Klaudia i Paweł Dziukowie to młode małżeństwo z trójką małych dzieci. Oboje są motorniczymi, ale po narodzinach najmłodszej pociechy mężczyzna zdecydował się zostać w domu z dziećmi, a jego żona wróciła do pracy. Mimo dwóch pensji, rosnąca inflacja i wzrost stóp procentowych mocno odbijają się na ich domowym budżecie. Jak sobie radzą? O tym małżeństwo opowiedziało w Dzień Dobry TVN.

Jak wygląda "Życie na kredycie"?

Paweł i Klaudia Dziukowie wspólnie wychowują trójkę dzieci - Wiktorię, Milenę i Oskara. Młode małżeństwo podjęło odważną decyzję i zdecydowało, że on zostanie w domu z dziećmi, a ona wróci do pracy. - To była moja inicjatywa. (...) uznałem, że będzie w sumie fajnie, jak pójdzie do pracy - powiedział Paweł.

Małżeństwo wyznało, że w ogóle nie rozważali zatrudnienia opiekunki. - Jednak za urlop 80 proc. tej wypłaty zawsze się ma. Jakbyśmy się zdecydowali na nianię, podejrzewam, że jedna cała nasza wypłata szłaby całkiem na nianię - stwierdziła Klaudia. Nasza rozmówczyni przyznała, że mają z mężem wspólne konto i w pierwszej kolejności regulują najpotrzebniejsze opłaty. - A z tego, co później zostanie jest takie losowanie - może gdzieś w tym miesiącu pójdziemy, a może odpuścimy - wyjaśniła. - Troszkę jednak trzeba sobie odmawiać - powiedział Paweł.

Jakie mają sposoby na to, żeby żyło im się lepiej? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Paweł i Klaudia o udziale w programie "Życie na kredycie"

Paweł i Klaudia są także bohaterami nowego programu "Życie na kredycie", który można oglądać na antenie stacji TTV. Para wyznała przed kamerami, że łącznie - ze wszystkimi dodatkami - zarabiają ok. 8 tysięcy złotych. Małżeństwo wraz z dziećmi mieszka w dwupokojowym mieszkaniu z przechodnią kuchnią. Lokum kupili na kredyt. - Na początku było fajnie, bo rata była 230 złotych, teraz raty płacimy prawie pięć stów - mówił Paweł.

Oprócz kredytu na mieszkanie mają jeszcze dwa inne, w tym kredyt na samochód. Po opłaceniu rat i rachunków zostaje im ok. 2 tysięcy złotych. Paweł wyznał, że ich sytuacja powinna się poprawić, kiedy wróci do pracy.

Program "Życie na kredycie" emitowany jest przez stację TTV od poniedziałku do czwartku o 20:00.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości