kredyt

  kredyt

  Sytuacja kredytowa wielu Polaków w ostatnim czasie stała się szczególnie trudna. Stopy procentowe rosną już od 10 miesięcy. W sierpniu odbędzie się niedecyzyjne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.

  Od piątku 29 lipca ruszyła możliwość składania wniosków o wakacje kredytowe. Jest to specjalna opcja zawieszenia spłacania części rat, dzięki której kredytobiorca ma większe szanse zachować płynność finansową. Poszczególne banki mają różny sposób przyjmowania wniosków o wakacje kredytowe. Jak to zrobić w banku ING? Sprawdź, jak złożyć wniosek online. 

  Osoby, które mają kredyt hipoteczny, od 29 lipca mają możliwość skorzystania z tak zwanych wakacji kredytowych. Umożliwia to czasowe zawieszenie spłacania rat. Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w banku Millennium?

  Od 29 lipca możliwe jest składanie wniosków o zawieszenie spłat rat kredytów hipotecznych. Dotyczy to również klientów banku Pekao S.A. Dzięki temu kredytobiorcy uzyskają większą płynność finansową i możliwość odroczenia w czasie spłaty części rat. Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w banku Pekao S.A.? 

  W związku z rosnącą inflacją i stopami procentowymi rząd umożliwił skorzystanie z wakacji kredytowych. Ma to odciążyć kredytobiorców, zapewnić im płynność finansową i regularną spłatę kredytu. Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w banku Citi Handlowy?

  Wakacje kredytowe wchodzą w życie, a banki rozpoczynają przyjmowanie wniosków o czasowe zawieszenie spłat. Klienci Banku Spółdzielczego BPS również mogą składać wnioski online od 29 lipca. Sprawdź, jak skorzystać z wakacji kredytowych.

  Od 29 lipca jest możliwość składania wniosków o wakacje kredytowe. Trzeba się pospieszyć, aby zdążyć przesunąć sierpniową spłatę raty. Jakie zasady obowiązują w Getin Banku? Od kiedy i jak składać wniosek?

  Jak złożyć wniosek online?

  Sprawdź, jak zawiesić spłatę rat.

  Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych. To pierwsza taka podwyżka od 11 lat, znacznie wyższa od prognozowanej. Co to oznacza dla Polaków?

  Wielu kredytobiorców czeka na wejście w życie wakacji kredytowych, w związku z rosnącymi ratami. Od sierpnia będzie taka możliwość. W piątek 29 lipca rusza nabór wniosków. Kto może ubiegać się o wakacje kredytowe? Które miesiące one obejmują?

  Ogromna inflacja i wzrost cen sprawiły, że spłacanie rat kredytów dla wielu osób jest bardzo trudne. Rząd wyszedł kredytobiorcom naprzeciw i przygotował ustawę, która pozwala na tzw. na wakacje kredytowe. Jest już podpis prezydenta. Na jakich zasadach odroczenie spłat kredytu będzie możliwe i kto może z niego skorzystać?

  Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej dotyczące podniesienia głównej, referencyjnej stopy procentowej odbyło się w czwartek 7 lipca. Jej członkowie zdecydowali o kolejnej podwyżce. Jak to wpłynie na raty kredytów?

  8 czerwca odbyło się kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Jej członkowie zdecydowali o kolejnym podniesieniu stóp procentowych. To już dziewiąta taka podwyżka w ostatnim czasie. O ile wzrosły stopy i co to oznacza dla posiadaczy kredytów?

  Zainteresowanie kredytami hipotecznymi bardzo mocno spadło. Z danych zebranych przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) jasno wynika, że w maju tego roku o pożyczkę ubiegło nieco ponad 23 tysiące osób. To o połowę mniej niż przed rokiem. W ocenie specjalistów ostatni raz taka mała liczba wniosków wpłynęła do banków w 2007 roku.

  Wiele osób marzy o własnym domu czy mieszkaniu. Ogromna większość z nich, aby spełnić to marzenie, musi wziąć kredyt. Niestety inflacja i wysokie stopy procentowe sprawiły, że uzyskanie pożyczki nie jest takie proste. Co gorsza, dotyczy to nie tylko kredytów hipotecznych. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Marek Zuber, ekonomista.

  27 maja rusza rządowy program Mieszkanie bez wkładu własnego. Wsparcie od Banku Gospodarstwa Krajowego ma ułatwić Polakom zaciąganie kredytów na własne mieszkanie. Kto może liczyć na takie wsparcie i w jakiej wysokości?

  - Nadal mamy dług w restauracji - przyznaje Aneta.

  Niestety koszty przyjęcia mogą być naprawdę wysokie.

  Premier Mateusz Morawiecki zaproponował nowe narzędzia pomocowe dla kredytobiorców.

  Jak alarmują eksperci, Polacy muszą przygotować się na jeszcze wyższe raty kredytów.

  W Polsce spadła dostępność kredytów, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Jest kilka czynników, które wpłynęły na trudną sytuację na rynku. Jednym z nich jest fakt, że w większości miast ceny mieszkań idą w górę. Są jednak takie miejsca, gdzie mieszkania nieco potaniały. Sprawdź, które to miasta.

  Wysoka inflacja sprawiła, że Narodowy Bank Polski zmuszony był podnieść stopy procentowe. W konsekwencji wzrosły raty kredytów. Paradoksalnie skorzystali na tym niektórzy frankowicze. Jak to możliwe?

  Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej podwyżce stóp procentowych. Ogłoszony poziom jest najwyższy od prawie 10 lat, bo od listopada 2012 roku. Ile wynoszą stopy procentowe po decyzji z 6 kwietnia 2022 roku?

  Chcesz wiedzieć ile będą Cię wynosić odsetki oraz inne koszty związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego? Możesz szybko i sprawnie oraz bez zbędnych obliczeń poznać wszystkie finansowe aspekty związane z konkretnym kredytem mieszkaniowym. Kalkulator kredytu hipotecznego obliczy za Ciebie wszystkie koszty kredytowe. Dowiedz się, jak działa kalkulator kredytowy i wybierz idealny produkt bankowy dopasowany pod Twoje możliwości.

  Zobacz, jak złożyć wniosek.

  Kto może liczyć na zwrot?

  Czym charakteryzują się te dwa rodzaje pożyczek?

  Budowa domu czy zakup i remont mieszkania stały się w Polsce droższe niż kiedykolwiek. Od października sześć razy podniesione zostały stopy procentowe, przez co podrożały kredyty i ich raty. Na skutek inflacji i wyższych cen surowców, znacznie więcej kosztują również materiały budowlane. Co dalej z mieszkaniowymi inwestycjami Polaków?

  Rada Polityki Pieniężnej wprowadziła kolejne podwyżki stóp procentowych, co dla wielu osób oznacza znacznie wyższe raty kredytów lub niższą zdolność kredytową. Powstał projekt ustawy, której celem jest wsparcie kredytobiorców. Co zakłada?