Pochodząca z Korei Południowej 18-letnia Kim Jung-youn dołączyła do grona najbogatszych ludzi na świecie. Nastolatka - jak podaje magazyn "Forbes" - odziedziczyła majątek po założycielu firmy produkującej gry komputerowe. Tym samym stała się najmłodszą miliarderką w historii.
Kim jest najmłodsza miliarderka?
Kim Jung-youn przyszła na świat w 2004 roku. Nastolatka jest córką Kim Jung-ju, południowokoreańskiego założyciela firmy produkującej gry komputerowe - Nexon. 54-letni ojciec dziewczyny zmarł w lutym tego roku. Mężczyzna w minionym roku był trzecią najbogatszą osobą w Korei Południowej i znanym filantropem. Uznawano go również za jednego z pionierów w branży gier komputerowych.
Praca i finanse
Praca i finanse
Jak czytamy w tvn24.pl, Kim Jung-youn będzie musiała się podzielić majątkiem ze starszą siostrą Jung-min. Każda z nich otrzymała po 30,79 proc. udziałów w spółce holdingowej NXC. Łącznie z udziałami, które siostry już wcześniej posiadały, całkowity majątek każdej z nich wzrósł do ok. 2,5 miliarda dolarów. Jak podaje magazyn "Forbes" po opłaceniu podatku, który w Korei Południowej jest jednym z najwyższych, każda z córek otrzyma spadek w wysokości ok. miliarda dolarów. Tym samym 18-letnia Kim Jung-youn została najmłodszą miliarderką na świecie. Wcześniej tytuł ten należał do 20-letniego obecnie Kevina Davida Lehmanna z Niemiec, który odziedziczył po ojcu udziały w sieci drogerii.
Na świecie przybywa miliarderów
Warto dodać, że liczba miliarderów na świecie rośnie. Bank Credit Suisse podaje, że tylko w minionym roku przybyło ich aż 5,2 miliona, a łączna liczba milionerów z końcem 2021 roku wyniosła 62,5 milionów. Połowa nowych miliarderów to Amerykanie. Szacuje się, że łączny majątek wszystkich miliarderów w 2021 roku opiewał na kwotę 463,6 bilionów dolarów, co stanowi wzrost o 9,8 proc. względem roku poprzedniego. Według Credit Suisse za zwiększenie dochodów odpowiedzialny jest w dużej mierze popandemiczny wzrost produkcji w 2021 r. w połączeniu z aktywnością na rynkach mieszkaniowych i giełdowych.
Co ciekawe, o niemal 13 proc. wzrósł także globalny majątek gospodarstw domowych. Największy wzrost odnotowano w USA i Chinach - dwóch największych gospodarkach świata - odpowiednio o 19,5, 11,2 bln dolarów. Na trzecim miejscu znalazła się Kanada, gdzie majątek gospodarstw domowych wzrósł o 1,8 bln dolarów. Najwyższym dochodem na mieszkańca niezmiennie mogą się natomiast pochwalić Szwajcarzy - 696 600 dolarów.
Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Ruszyła nowa kampania Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. "Razem wszyscy jesteśmy silniejsi"
- Nie satysfakcjonuje mnie moja praca. Jak rozpocząć poszukiwania? Poznaj porady eksperta
- Sprawdź, ile zużywasz prądu w mieszkaniu. Osoby, które przekroczą 2 tyś. kWh zapłacą więcej za energię
Autor: pb//mm/Katarzyna Oleksik
Źródło: TVN 24
Źródło zdjęcia głównego: Alan Schein/Getty Images