Wyjazd za granicę do pracy to dziś żaden kłopot. Agencje pośrednictwa w Polsce pomogą znaleźć zajęcie na miejscu, wystarczy zabrać dowód osobisty i Europa stoi przed nami otworem. Co zabrać ze sobą na wyjazd za granicę do pracy?
Pomimo obniżek VAT kierowcy krótko cieszyli się niskimi cenami na stacjach benzynowych. W ubiegłym tygodniu podrożał zarówno olej napędowy, jak i benzyna Pb95. Dlaczego ceny paliw wciąż rosną? Ile aktualnie trzeba za nie zapłacić?
Wypadek w drodze do pracy to coś zupełnie innego niż wypadek w trakcie jej wykonywania. Jeśli pracownik ulegnie wypadkowi w drodze do lub z pracy, otrzymuje zwolnienie lekarskie. W związku z tym ma prawo ubiegać się o odpowiednie świadczenie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Jakie środki przysługują poszkodowanemu?
W większości miejsc pracy znajdują się kamery, jednak które przepisy regulują ich obecność? Czy pracodawca może w każdym miejscu ustawić kamerę? Ile wolno mu kontrolować, monitorować i sprawdzać? Czy może monitorować skrzynkę e-mail? Sprawdź, co warto wiedzieć i jakie przepisy znać.
Polska planuje odejść od importowania rosyjskiego węgla i gazu. Przyjęto projekt ustawy, który zakaże importu węgla z Rosji. Jakie surowce mają być w zamian? Premier Mateusz Morawiecki wzywa wszystkich w Europie do pójścia śladami polskiego rządu.
Co trzecia firma na terenie naszego kraju należy do kobiety. Najwięcej bizneswoman działa w sektorze pomocy społecznej - wynika z nowych danych KRS. Które jeszcze branże są szczególnie bliskie Polkom? - Świat idzie naprzód, coraz więcej kobiet chce i ma możliwości, by realizować swoje ambicje biznesowe - zauważa Bożena Leśniewska.,
Zobacz, jak złożyć wniosek.
Rząd zapowiadał, że powstanie Krajowa Grupa Spożywcza. Państwowy gigant ma zostać utworzony z 15 ważnych producentów żywności. Ma to służyć wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski na rynkach rolno-spożywczych i jest odpowiedzią na rosnące ceny żywności. Czy grozi nam ubóstwo żywnościowe?
Już wkrótce w życie wchodzi standard nowej telewizji. W związku z tym konieczne będzie wymienienie odbiorników telewizyjnych lub dokupienie dekoderów. Rząd postanowił dofinansować zakup. Kto może się ubiegać o dodatkowe pieniądze? Od kiedy można składać wnioski?
Pacjenci odczuwają wstyd, gdy muszą przedłożyć w dziale HR zwolnienie wystawione przez psychiatrę. "Próbują załatwiać L4 u lekarzy rodzinnych" - tłumaczy nam dr n. med. Magdalena Namysłowska, specjalistka z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii.
Kto może liczyć na zwrot?
Gospodarcze skutki wojny w Ukrainie z dużym prawdopodobieństwem spowodują wzrost cen mieszkań z rynku pierwotnego z uwagi na zwiększone koszty budowy. Niepokój inwestorów budzą również rosnące raty kredytów. Wątpliwości rozwiewa ekspert rynku nieruchomości Maciej Górka.
PIT i ulga dla klasy średniej.
"Poszukujemy jej tam, gdzie nadarza się ku temu okazja".
"Mieliśmy świadomość tego, że czeka nas ciężka fizyczna praca".
Chętnych na zakup mieszkania czekają spore zmiany w deweloperskich umowach.
Czy w Polsce zabraknie żywności?
Od 1 kwietnia 2022 roku rodzice będą mieli możliwość składania wniosków do ZUS o dofinansowanie na dziecko, które uczęszczać będzie do żłobka, klubu dziecięcego lub będzie przebywać u dziennego opiekuna. Jak uzyskać zasiłek i kto może się o niego ubiegać?
Czym charakteryzują się te dwa rodzaje pożyczek?
Niektórych pracowników czeka przykre zaskoczenie.
Etyka zawodowa to zespół norm o charakterze moralnym i społecznym, z których bezpośrednio wynikają obowiązki pracowników zatrudnionych na danych stanowiskach pracy.
Osoby legalnie zatrudniające nianie bądź pomoce domowe mogą dostać list od Polskiego Funduszu Rozwoju. Związane jest to z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK). Kto może spodziewać się listu i jak powinien się zachować po jego otrzymaniu?
Już w tej chwili osoby zatrudnione na umowie zlecenie mogą borykać się z problemami finansowymi spowodowanymi wejściem w życie Polskiego Ładu. Rząd wraca teraz do pomysłu pełnego oskładkowania tego rodzaju umów. Dorabiający mogą zarobić znacznie mniej niż dotychczas.
Budowa domu czy zakup i remont mieszkania stały się w Polsce droższe niż kiedykolwiek. Od października sześć razy podniesione zostały stopy procentowe, przez co podrożały kredyty i ich raty. Na skutek inflacji i wyższych cen surowców, znacznie więcej kosztują również materiały budowlane. Co dalej z mieszkaniowymi inwestycjami Polaków?
Polacy rezygnują ze zbędnych zakupów, usług i rozrywek. Powód? Najpierw pandemia, potem inflacja, a teraz wojna w Ukrainie.
Jak podał Główny Urząd Statystyczny, inflacja za ubiegły miesiąc - luty 2022 wyniosła 8,5%. Oznacza to spadek względem stycznia, w którym - według oficjalnych danych - inflacja była na poziomie 9,2%. Czego spodziewają się eksperci? Jakie są prognozy na kolejne miesiące?
Czeka nas rewolucja w sektorze usług?
Już teraz widoczne są podwyżki cen ropy i benzyny spowodowane wojną w Ukrainie. Jak zapowiada brytyjski dziennik "Financial Times", konsumenci na całym świecie odczują wpływ wojny poprzez wzrost cen żywności i zakłócenia w łańcuchach dostaw rolnych. "Spichlerz świata" jest niszczony przez trwający konflikt zbrojny.
Rada Polityki Pieniężnej wprowadziła kolejne podwyżki stóp procentowych, co dla wielu osób oznacza znacznie wyższe raty kredytów lub niższą zdolność kredytową. Powstał projekt ustawy, której celem jest wsparcie kredytobiorców. Co zakłada?