Organizując imprezę, taką jak wesele, studniówka czy nawet komunia, konieczne może się okazać opłacenie ZAiKS-u. W przeciwnym wypadku narażamy się na nieprzyjemne konsekwencje. Czym jest ZAiKS, kiedy trzeba go opłacić i w jaki sposób to zrobić? Sprawdzamy w serwisie Dzień Dobry TVN.
Na rozliczenie podatków za 2021 r. z Urzędem Skarbowym zostało coraz mniej czasu. Ministerstwo Finansów zachęca do korzystania z rządowej e-usługi i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT. Złożenie zeznania było możliwe od 15 lutego. Do kiedy można składać deklaracje? Sprawdź.
Sprawdź, gdzie rozpalenie ognia grozi mandatem.
Oszuści znajdują coraz to nowsze sposoby na wyłudzanie pieniędzy. Tym razem wykorzystują wiadomości e-mail, w których znajduje się informacja o rzekomym zwrocie podatku.
Wiceminister rodziny Stanisław Szwed poinformował, że według prognoz ministerstwa, płaca minimalna w 2023 roku może wzrosnąć o 400 złotych. Wysoka inflacja powoduje, że najniższe wynagrodzenie będzie ustalane w dwóch terminach - od 1 stycznia i od 1 lipca.
Aktualnie najpopularniejszą metodą oszustw jest wyłudzanie pieniędzy z bankowości elektronicznej. Oszuści robią to tak, abyśmy "okradali samych siebie", bez konieczności hakowania strony banku. Jak uchronić się przed oszustami? Co zrobić, aby nie stracić pieniędzy?
Program Rodzina 500 plus będzie wypłacany uchodźcom z Ukrainy, którzy legalnie przybyli do Polski po 24 lutego 2022 roku, czyli po ataku Rosji. W jaki sposób złożyć wniosek o dofinansowanie? Kiedy będą wypłaty 500 plus dla uchodźców z Ukrainy?
Sejm odrzucił poprawki Senatu do nowelizacji ustawy Karta nauczyciela, które dotyczyły wysokości podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli. Te wzrosną, ale o mniej, niż się spodziewano.
Na codzienne życie potrzeba dziś od 100 do 500 zł więcej. A to oznacza, że skurczył się budżet na przyjemności. Ponad połowa Polaków musiała o połowę ograniczyć wydatki na rozrywkę, a cztery na dziesięć osób przeznaczy mniej pieniędzy na krótkie wyjazdy.
Do nowego programu świadczeniowego 500 plus można zapisywać się od lutego. Wkrótce zakończony zostanie termin przyjmowania wniosków i część osób może stracić pieniądze. Na co należy uważać? Do kiedy złożyć wniosek?
Zdarza się, że podczas wykonywania pracy czy w drodze z pracy dochodzi do wypadku. Poszkodowany może wówczas starać się o otrzymanie jednorazowego odszkodowania, jednak przedtem należy spełnić szereg warunków. Ponadto trzeba dokonać wielu formalności i przejść przez ściśle określone procedury.
Mogłoby się wydawać, że wysoka inflacja, a co za tym idzie wzrost cen, powinny skłonić Polaków do zaciśnięcia pasa i oszczędzania. Tymczasem - jak pokazują badania - blisko 40 proc. z nas nie zmieniło swoich nawyków. Jak podchodzimy do odkładania pieniędzy i komu udało się ograniczyć wydatki? Kto i na czym oszczędza najbardziej?
Część osób złożyła już swój PIT za 2021 rok i zastanawia się, czy został rozliczony przez Urząd Skarbowy. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy czekają na zwrot nadpłaty lub składali PIT-28.
W związku z zakręceniem gazu dla Polski wiele osób obawia się, że może zabraknąć różnego rodzaju paliw, w tym ropy. Obecne źródła tego surowca są dywersyfikowane i pozyskiwane nie tylko z Rosji. Jak wygląda sytuacja w Polsce i skąd pozyskiwane są benzyny? Czy jest się czego obawiać?
Premier Mateusz Morawiecki zaproponował nowe narzędzia pomocowe dla kredytobiorców.
Stawka PIT ma być obniżona z 17 do 12 proc., krytykowana ulga dla klasy średniej zostanie zlikwidowana.
Ta gałąź gospodarki nie tylko gwarantuje niezłe zarobki, ale też stabilność zatrudnienia oraz elastyczne warunki.
Od 2014 roku każdy podatnik w Polsce może przekazać 1 proc. swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego, w skrócie OPP. Można to zrobić rozliczając się przez Twój e-PIT. Komu i do kiedy można przekazać 1 procent podatku?
Wysokość emerytury w różnych krajach bardzo się różni. Wiele zależy od sytuacji ekonomicznej, PKB, podatków, składek itd. Jak wypada polska emerytura w zestawieniu z innymi krajami? Jak wygląda koszyk podstawowych produktów polskiego emeryta?
Jak alarmują eksperci, Polacy muszą przygotować się na jeszcze wyższe raty kredytów.
Wiele osób zakłada konta firmowe, aby uniknąć nieuporządkowania. Niestety, czasem zdarzają się pomyłki. Kiedy mogą być przyczyną problemów?
Czy taka podwyżka jest zgodna z prawem? Ocenia mecenas Eliza Kuna.
Zobacz, jak się sprawdza standardy i jakość hotelowych usług.
Inflacja w Polsce w marcu 2022 roku wyniosła 11 procent rok do roku. Takie dane przekazał Główny Urząd Statystyczny. To najwyższy poziom od lipca 2000 roku i jednocześnie więcej, niż wynikało z szacunków. Jak wskazują ekonomiści, inflacja złamała kolejną psychologiczną barierę. Niestety, ich zdaniem to jeszcze nie koniec i szczyt wzrostu dopiero przed nami. Sprawdź, co podrożało najbardziej.
W Polsce spadła dostępność kredytów, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Jest kilka czynników, które wpłynęły na trudną sytuację na rynku. Jednym z nich jest fakt, że w większości miast ceny mieszkań idą w górę. Są jednak takie miejsca, gdzie mieszkania nieco potaniały. Sprawdź, które to miasta.
Tadeusz Tymowicz w kuźni spędził 57 lat. Mężczyzna już jako mały chłopiec pomagał ojcu w pracy. Z czasem rodzinna tradycja stała się także częścią jego życia. Jak obecnie wygląda praca kowala?
W związku z licznymi zmianami w prawie, które weszły w życie od początku 2022 roku, pojawiają się również modyfikacje dotyczące PIT-2. Wiceminister finansów zapowiedział kolejne zmiany. Sprawdź, czego dotyczą, kiedy można złożyć formularz, jak to zrobić i kto ma do tego prawo.
Wysoka inflacja sprawiła, że Narodowy Bank Polski zmuszony był podnieść stopy procentowe. W konsekwencji wzrosły raty kredytów. Paradoksalnie skorzystali na tym niektórzy frankowicze. Jak to możliwe?