Od 29 lipca banki w Polsce mają obowiązek umożliwić kredytobiorcom składanie wniosków o wakacje kredytowe. Pozwala to na czasowe zawieszenie spłacania kredytu hipotecznego. Sprawdź, jak skorzystać z wakacji kredytowych w Credit Agricole i jak złożyć wniosek online.
Od 29 lipca możliwe jest składanie wniosków o zawieszenie spłat rat kredytów hipotecznych. Dotyczy to również klientów banku Pekao S.A. Dzięki temu kredytobiorcy uzyskają większą płynność finansową i możliwość odroczenia w czasie spłaty części rat. Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w banku Pekao S.A.?
Wakacje kredytowe wchodzą w życie od 29 lipca. Banki rozpoczynają przyjmowanie wniosków o czasowe zawieszenie spłat kredytów hipotecznych. Klienci Banku Pocztowego również mają taką możliwość. Sprawdź, jak skorzystać z wakacji kredytowych i złożyć wniosek online.
W związku z rosnącą inflacją i stopami procentowymi rząd umożliwił skorzystanie z wakacji kredytowych. Ma to odciążyć kredytobiorców, zapewnić im płynność finansową i regularną spłatę kredytu. Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w banku Citi Handlowy?
Wakacje kredytowe wchodzą w życie, a banki rozpoczynają przyjmowanie wniosków o czasowe zawieszenie spłat. Klienci Banku Spółdzielczego BPS również mogą składać wnioski online od 29 lipca. Sprawdź, jak skorzystać z wakacji kredytowych.
Od 29 lipca jest możliwość składania wniosków o wakacje kredytowe. Trzeba się pospieszyć, aby zdążyć przesunąć sierpniową spłatę raty. Jakie zasady obowiązują w Getin Banku? Od kiedy i jak składać wniosek?
Dlaczego coraz trudniej jest kupić drewno na zimę?
Jak złożyć wniosek online?
Sprawdź, jak zawiesić spłatę rat.
Polska Grupa Górnicza (PGG) od sierpnia zmienia system sprzedaży węgla opałowego ze swoich kopalń. Ma to ułatwić sprzedaż oraz zagwarantować dostawy na czas przy jednoczesnym zachowaniu korzystnych cen.
Już 1 sierpnia pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę zyskają nowe uprawienia, a pracodawcy - dodatkowe obowiązki. Na czym polegają zmiany w Kodeksie pracy, które wynikają z implementacji prawa unijnego? O tym opowiedział nam Przemysław Ligęzowski, radca prawny.
Wiele osób, aby uchronić swoje oszczędności - kupowało mieszkania, które następnie wynajmowało. Jest to forma lokowania kapitału. Zmiany podatkowe obejmą również wynajem mieszkań. Sprawdź szczegóły.
Badania Eurostatu pokazują, że ceny w Polsce rosną najszybciej w całej Unii Europejskiej. W związku z tym wiadomo, że w okresie wysokiej inflacji, gotówka bądź depozyty bankowe nie są najlepszym rozwiązaniem na lokowanie oszczędności. Gdzie zatem szukać rozsądnej alternatywy, by nie stracić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Iwuć, ekonomista i autor książki "Finansowa Forteca".
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało zmiany w przepisach o dokonywaniu wpisów hipotek w księgach wieczystych. Dzięki zmianom ma zostać skrócony czas oczekiwania na wpis nawet do kilku tygodni. Taka zmiana ulży nowym kredytobiorcom, którzy z tego powodu muszą obecnie wnosić większe opłaty. Sejm jednogłośnie uchwalił nowelizację przepisów, teraz ma ona trafić do Senatu.
Czy karty i bankomaty będą działać?
Kostka masła podrożała w rok o 30 proc.
Okazuje się, że to nie koniec wzrostu cen w kraju.
W związku z koniecznością wdrożenia unijnej dyrektywy work-life balance z 2019 roku, zmienią się przepisy między innymi w kwestii urlopów rodzicielskich. Do tej pory mogła z niego skorzystać matka lub ojciec po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego. Prace legislacyjne wciąż trwają. Co ma się zmienić od sierpnia?
Informacje o planowanych utrudnieniach przekazały cztery instytucje.
Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej dotyczące podniesienia głównej, referencyjnej stopy procentowej odbyło się w czwartek 7 lipca. Jej członkowie zdecydowali o kolejnej podwyżce. Jak to wpłynie na raty kredytów?
Sprawdź, kogo nie dotyczą podwyżki.
Czym jest tzw. stresslaxing i skąd się bierze? Porozmawialiśmy o tym z dr. Mateuszem Grzesiakiem, psychologiem, wykładowcą oraz konsultantem.
Pokusa spędzenia choćby kilku dni na leżaku w nadmorskim kurorcie towarzyszy chyba większości czynnych zawodowo osób, jednak nie każdy decyduje się jej ulec. Tymczasem okazuje się, że odpoczynek od pracy może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia, zwiększyć produktywność, a nawet przyczynić się do obniżenia prawdopodobieństwa zgonu. O licznych korzyściach płynących z urlopu przekonują eksperci.
Za rekordzistę zestawienia trzeba zapłacić 2,33 zł/kg więcej niż przed rokiem.
Wirus SARS COV-2 odcisnął swoje piętno nie tylko na tak oczywistych aspektach naszego życia, jak zdrowie, czy kontakty międzyludzkie, ale także na każdym elemencie naszej codzienności. Od wybuchu pandemii zmieniło się tak wiele. Często z trudem przypominamy sobie, jak funkcjonowaliśmy jeszcze dwa lata temu.
Pandemia COVID-19 zupełnie zmieniła świat, w którym żyjemy. Dwuletnia obecność wirusa i licznych, zmiennych obostrzeń, które mają przed nim chronić, znacznie wpłynęły na wielu ludzi, ich zachowania, sposób i możliwości wykonywania pracy. Kryzys dotkliwie odczuły również liczne przedsiębiorstwa, zwłaszcza te mniejsze, wymagające bezpośredniego kontaktu z klientami. Właściciele firm zaczęli szukać rozwiązań, które pomogą przetrwać trudniejszy czas. Jak zmieniły się małe przedsiębiorstwa?
Jest drożej niż w centrum Paryża.
Klienci której placówki muszą zachować ostrożność?
Każda pociecha musi się w końcu usamodzielnić. Kiedy przychodzi ten moment?
Czas na złożenie deklaracji o sposobach ogrzewania domu, czyli do CEEB, minął 30 czerwca. Nie wszyscy jednak zdążyli dostarczyć odpowiednie dokumenty. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy da się uniknąć kary?