Woda jest nam niezbędna do picia, gotowania, mycia, zmywania czy podlewania kwiatów. Niestety badacze ostrzegają, że jeśli nie zaczniemy używać jej rozsądnie, to wody może nam zabraknąć. Aby tak się nie stało ,trzeba się nauczyć mądrego gospodarowania tym surowcem. Jak to zrobić? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Mowa o bezwarunkowym dochodzie podstawowym przez 2 lata.
1 czerwca rozpoczął się nowy okres świadczeniowy "Rodzina 500 plus". Zapowiadane są kolejne zmiany. Czy czeka nas waloryzacja? Na to pytanie w najnowszym wywiadzie odpowiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Najnowsze badania pokazują, że wakacje to dla Polaków nie tylko czas odpoczynku. Wielu z nas podczas urlopu skupia się na jedzeniu i poszukiwaniu nowych kulinarnych doznań. Co ciekawe, to właśnie na jedzenie w czasie wakacji wydajemy najwięcej pieniędzy. Ile gotowi jesteśmy za nie zapłacić?
Agnieszka Galewska to niezwykle przedsiębiorcza kobieta. W swojej karierze zajmowała wysokie stanowiska i w wielu miejscach pracowała wśród mężczyzn. W trakcie sesji do kampanii społecznej Marty Banaszek, "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie" opowiedziała Darii Pacańskiej z dziendobry.tvn.pl o tym, co zdarzyło jej się usłyszeć od kolegów.
Jak personel reaguje na obecność dyrektora na oddziale?
Pracodawcy wskazują najprostsze drogi.
Wysoka inflacja coraz bardziej daje się we znaki. Czy to dobry argument, by zawalczyć u przełożonego o podwyżkę? O prawach i obowiązkach pracodawcy opowiedziała nam Olga Legosz, specjalistka HR.
8 czerwca odbyło się kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Jej członkowie zdecydowali o kolejnym podniesieniu stóp procentowych. To już dziewiąta taka podwyżka w ostatnim czasie. O ile wzrosły stopy i co to oznacza dla posiadaczy kredytów?
- Pracodawcy sami już proponują - mówi w Dzień Dobry TVN socjolog Tomasz Marcysiak.
Od czerwca 2026 roku ma zostać wprowadzona nowa opłata rejestracyjna i podatek od posiadania aut spalinowych. Ma to na celu przyspieszenie rozwoju polskiego rynku samochodów elektrycznych, a w efekcie nałożenie dodatkowych opłat na posiadaczy starych samochodów. Może to spowodować wykluczenie komunikacyjne najuboższych obywateli.
Zainteresowanie kredytami hipotecznymi bardzo mocno spadło. Z danych zebranych przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) jasno wynika, że w maju tego roku o pożyczkę ubiegło nieco ponad 23 tysiące osób. To o połowę mniej niż przed rokiem. W ocenie specjalistów ostatni raz taka mała liczba wniosków wpłynęła do banków w 2007 roku.
Jak podaje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego do bazy spłynęło już blisko 4,2 miliona deklaracji. Oznacza to, że obserwowane jest "duże przyspieszenie" w kwestii składanych dokumentów. Osoby, które nie dostarczą dokumentów w terminie muszą się liczyć z grzywną. Do kiedy złożyć deklarację do CEEB? Jakie są kary za jej brak?
Raty kredytów i pożyczek poszły mocno w górę. Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Jak poradzić sobie ze spłatą? Na co zwrócić uwagę korzystając z usług? Na te pytania odpowiedziała Kasia Iwanoska w cyklu Dzień Dobry TVN "OszczędzaMY".
W związku z rosnącą inflacją wiele osób zastanawia się, co zrobić, aby nie stracić pieniędzy. Część zaczyna inwestować i to wtedy pojawia się termin stopy zwrotu lub stopy zysku. Czym właściwie jest to pojęcie? Jak obliczać stopę zysku i jakie są jej rodzaje?
Pasja Macieja Zarańskiego przerodziła się w pracę. Dziś jest właścicielem jednej z najstarszych, o ile nie najstarszej, drukarni w Polsce. Od czego zaczęło się jego niezwykłe hobby? Opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.
Program "chrust plus" to popularna w sieci nazwa na decyzję dyrektora generalnego Lasów Państwowych, która miała ułatwiać kupowanie drewna w celach opałowych. W związku z tą decyzją powstało niemałe zamieszanie. Czy faktycznie można w lesie zbierać chrust? Kiedy trzeba za to zapłacić? Jak legalnie pozyskiwać drewno na opał?
Matczyna emerytura przysługuje kobietom, które urodziły i wychowały co najmniej czwórkę dzieci. Nie oznacza to jednak, że każda wnioskodawczyni ma szansę zasilić domowy budżet dodatkowymi środkami. Przekonała się o tym mama ośmiorga pociech, która spotkała się z odmową przyznania rodzicielskiego świadczenia. Okazało się, że nie spełnia kryteriów podyktowanych przepisami prawa.
W jaki sposób najczęściej zadłużają się nastolatkowie? Sprawdź, za co najczęściej trafiają na listę dłużników.
Sprawdź, co zrobić, żeby emerytura była wyższa.
Załatwianie spraw urzędowych bywa kłopotliwe. Przekonała się o tym pani Anna, która w wieku 85 lat wyemigrowała do Wielkiej Brytanii. Formularze przesyłane jej przez polskie biuro emerytalne mają stanowić podstawę do wypłaty świadczeń za granicą. Dopełnienie formalności wymaga jednak nie lada wysiłku.
O ile wzrosło świadczenie?
Tak wynika z najnowszych danych GUS-u.
1 kwietnia ruszyły dopłaty do żłobków, klubów dziecięcych oraz opiekunów dziennych. Kwota, jaka przysługuje na dziecko, to 400 złotych. Na złożenie wniosku zostało już tylko kilka godzin. Kto może się o nią ubiegać? O zasadach przyznawania świadczenia opowiedział w Dzień Dobry TVN radca prawny Przemysław Ligęzowski.
Ceny paliw rosną w zastraszającym tempie, przez co wizyty na stacji benzynowej potrafią słono kosztować. W ramach cyklu Dzień Dobry TVN "OszczędzaMy" dowiadujemy się, co zrobić, by zaoszczędzić na benzynie i nie przepłacić na tankowaniu.
Sprawdź, kto powinien to zrobić.
"Jesteśmy zamknięci, nie wolno używać telefonu".
Jak ten zawód wygląda od kuchni? Jakie ma blaski i cienie?
Polska Rada Biznesu przygotowuje się do pięknego jubileuszu 30-lecia istnienia. Nagrody przyznawane przez organizację w tym roku wyjątkowo nie zostaną wręczone w maju.
Sejm uchwalił ustawę o wypłacie 14 emerytury na 2022 rok. Pierwszy raz wypłacana była rok temu. Kiedy można się spodziewać wypłaty w 2022? Czy trzeba składać wniosek? Ile wyniesie kwota 14 emerytury?