Styl życia

"Polska ilustratorka", która podbija Mediolan. "Zrozumiałam, że muszę być tu, gdzie serce mody"

Styl życia

Mediolan to miejsce, które przyciąga wszystkich miłośników mody. Jedną z takich osób jest Elena Ciuprina. Mimo że pochodzi z Mołdawii nazywana jest "polską ilustratorką mody". Jak trafiła do Mediolanu i jak zaczęła się jej przygoda z wielkim światem mody? O tym wszystkim opowiedziała naszej reporterce Annie Puśleckiej.

Elena Ciuprina - kim jest ilustratorka?

Elena Ciuprina pochodzi z Mołdawii i nazywana jest polską ilustratorką mody. Dlaczego? Jako młoda dziewczyna przyjechała do Krakowa na studia. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych oraz Szkołę Projektowania Mody. Łącznie spędziła w Krakowie 13 lat. Jak wyglądało jej życie zawodowe w Polsce?

- Na początku pracowałam jako projektant ubioru, ale później zajęłam się ilustracją mody. Pracowałam dla polskich marek oraz zagranicznych, które miały siedzibę w Polsce - powiedziała Elena.

Dodała także, że jej zadanie polega na tworzeniu ilustracji z pokazów, eventów lub otwarcia nowych salonów.

- Chcą reportażu, który odda charakter wydarzenia, ale także pokaże ich najlepszych klientów, którzy bardzo często nie chcą być fotografowani - mówiła ilustratorka.

Praca w Mediolanie

Do Mediolanu Elena Ciuprina przyjechała trzy lata temu. W mieście odbywał się wtedy fashion week.

- Postanowiłam zaryzykować wszystko. Wszystkie swoje oszczędności włożyłam w bilet i hotel. Przyjechałam tu i zrozumiałam, że muszę być tu, gdzie serce mody - wyjawiła.

Elena ma okazję pracować dla najbardziej znanych domów mody. Na co zwraca największą uwagę podczas swojej pracy?

- Najważniejsze jest decyzyjność. Zazwyczaj mam 15-30 sekund na naszkicowanie modelki. Muszę wtedy szybko zdecydować, czy chcę pokazać kolory, formę, detale, a może urodę modelki - mówiła Elena.

Z czego czerpie inspirację do pracy?

- Ze wszystkiego. Artysta czy ilustrator to taka gąbka, w którą wsiąka wszystko dookoła, co się dzieje i wylewa to kartkę papieru. Oczywiście są to sztuka, filmy czy otaczające mnie miasto, które kocham - przyznała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Wygląda jak książę z bajki, a w sieci obserwują go miliony. Oto Evan Antin, czyli "najprzystojniejszy weterynarz świata"

Marcin Patrzałek zagrał "Kashmir" i zachwycił światowe gwiazdy rocka. "To wideo powstało spontanicznie"

Alan Akro Miczajka, czyli 11-letni mistrz breakingu. Naucz się podstawowych kroków razem z nim

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Anna Puślecka

Pozostałe wiadomości