Styl życia

Stworzył już paręnaście tysięcy guzików. "Pomysł wziął się z potrzeby własnej"

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Radosław Męczykalski
Praca dopięta na ostatni guzik - poprawka
Praca dopięta na ostatni guzik - poprawkaDzień Dobry TVN
wideo 2/7
Dzień Dobry TVNPraca dopięta na ostatni guzik - poprawka

Dominik Górski zajmuje się projektowaniem oraz wytwórstwem guzików. Dla artysty są nie tylko elementem garderoby, lecz i sposobem wyrażania siebie. O swojej pracy i pasji opowiedział w Dzień Doby TVN.

Dominik Górski tworzy guziki

Dominik Górski ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Po studiach zajmował się projektowaniem mebli i wnętrz, ale brakowało mu w tym wykonywania swojego pomysłu. Dlatego od 5 lat jego głównym zajęciem są guziki.

- Pomysł na guziki wziął się z potrzeby własnej. Kiedyś chciałem znaleźć coś ciekawego do spodni i niestety na nic takiego nie trafiłem. Pomyślałem, że może sam spróbuję zrobić coś w tym temacie - mówił rozmówca Dzień Dobry TVN.

Choć początki nie były łatwe, obecnie cały proces jest już dopięty na ostatni guzik. Drewno, wiercenie, szlifowanie, druciana stopka, wypełnienie środka masą ceramiczną połączoną z drobinkami węgla lub inną masą, zdobienie - tak pokrótce powstają te minidzieła sztuki.

- Guzik może być w środku ze skórą. Tkaniny też są. Aczkolwiek one częstują się dla oka przyjemnie, ale zainteresowanie jest nimi najmniejsze - zaznaczył Dominik, który stworzył już paręnaście tysięcy guzików.

Projektuje meble i guziki

Dominik nie tylko tworzy guziki, lecz i dorabia przy swoich dawnych profesjach. - Guziki dają mi możliwość zdobywania doświadczenia przy pracy z różnymi materiałami. W tej chwili przede wszystkim z drewnem, co ma przełożenie na projektowanie mebli, którym też się zajmuję - argumentował.

Jaki był najdziwniejszy projekt Dominika? Zobacz jego prace w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości