Przepisy kulinarne

Tworzy oryginalne desery, malując trójwymiarowe kwiaty w galaretce. "Póki zdrowie pozwoli, to chciałabym to robić"

Przepisy kulinarne

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Jak zrobić bajeczne kwiaty w galarecie?
Jak zrobić bajeczne kwiaty w galarecie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Anna Drozd tworzy desery, które zachwycają nie tylko smakiem, ale także nad wyraz oryginalnym wyglądem. Przyrządzanie galaretek ozdobionych trójwymiarowymi kwiatami to jedna z jej największych pasji. W Dzień Dobry TVN artystka opowiedziała o procesie przygotowywania nietuzinkowych przysmaków.

Jak zrobić galaretkę z kwiatami 3D?

Galaretki z trójwymiarowymi kwiatami wyglądają zjawiskowo, ale to niejedyna ich zaleta. Kulinarne dzieła sztuki przykuwają wzrok, a w dodatku doskonale smakują. Nie dziwi zatem fakt, że ich przygotowywanie sprawia Annie Drozd wiele radości.

Kuchnia pełna aromatycznych przypraw

Dania imbirem pachnące
Dania imbirem pachnące Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Ja się w tym zakochałam (...). Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, to jest moja pasja - stwierdziła artystka jednocześnie podkreślając, że do przyrządzania niezwykłych deserów potrzeba zaledwie kilku składników. - To jest zwykła galaretka bezbarwna, bo w tym jest najlepiej widoczny ten efekt 3D - wyjaśniła ekspertka.

W tym miejscu warto podkreślić, że wykonanie oryginalnych przysmaków nie byłoby możliwe bez stosownych akcesoriów. Formowanie kwiatów wymaga nieco cierpliwości, ale, wbrew pozorom, nie jest to aż tak trudne zadanie. Stężoną galaretkę wypełnia się mieszanką śmietany, cukru, żelatyny i naturalnych barwników.

- Narzędziami do robienia tych galaretek są zwykłe strzykawki. Mogą być zwykłe igły, ale najlepiej mieć jeszcze jakieś stalówki (...). Ja sobie sukcesywnie dokupuję, żeby mieć coraz większy arsenał do pracy - zdradziła Anna Drozd, prezentując efekty swojej pracy.

Galaretki z kwiatami 3D - niezwykła pasja Anny Drozd

Anna Drozd na co dzień pracuje w banku. Kulinarne eksperymenty z żelatyną to pasja, która wypełnia jej wolny czas. Niezwykłą przygodę z tworzeniem deserów kobieta rozpoczęła dzięki inspiracjom odnalezionym w sieci.

- Mama zaczęła buszować sobie po Internecie i tak właśnie trafiła na te galaretki 3D (...). Najbardziej lubi robić to nocą, wszyscy muszą pójść spać (...). Siada do stołu, puszcza sobie muzyczkę i tak naprawdę dopiero wtedy dzieje się magia - wyjaśniła córka artystki, Katarzyna Drozd.

Autorka kwiatowych kompozycji przekonuje, że praca z żelatyną uspokaja, a przy okazji stanowi źródło wielkiej radości. Nie da się ukryć, że obok przyrządzonych przez nią przysmaków trudno jest przejść obojętnie.

- Zaczynałam od takich zwykłych margaretek, maków. Taka polska łąka. Bardzo lubię takie łąki robić, bo są nasze, ale w tej chwili potrafię zrobić wszystkie kwiaty (...). Póki zdrowie pozwoli, to chciałabym to robić - podsumowała Anna Drozd.

3D w tortownicy. Zobacz wideo:

3D w tortownicy
3D w tortownicy Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości